Nie sme teroristi!

Duch deväťdesiatych rokov sa prebúdza, už opäť raz politici nálepkujú a rozoštvávajú občanov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Obrázok blogu

Stanovisko Komory mimovládnych organizácií Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie (MNO):

"Komora mimovládnych organizácií Rady vlády Slovenskej republiky pre mimovládne neziskové organizácie rázne odmieta scestné obviňovania a konšpirácie o mimovládnych neziskových organizáciách, ktoré v ostatných dňoch prezentovali viacerí predstavitelia vládnej koalície aj opozície.

Rázne sa vymedzujeme voči opakovaným útokom na občiansky sektor, ale aj klamstvám a demagógii, ktoré sa v ostatných dňoch vyskytli v súvislosti s činnosťou MVO a aktuálnymi témami, ako je očkovanie, boj proti korupcii, či návrh reformy národných parkov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predstaviteľom koaličných i opozičných strán, by sme chceli pripomenúť, že bývalá, aj terajšia vláda sa sami a dobrovoľne prihlásili k myšlienke podpory občianskej spoločnosti, otvoreného vládnutia a podpory participácie na správe vecí verejných. Namiesto systematickej podpory sme svedkami verbálnych útokov na mimovládne organizácie, znevažovania občianskej aktivity a systematického obchádzanie participácie a to nielen vo verejnom priestore a médiách, ale dokonca aj na pôde Národnej rady Slovenskej republiky.

Sme sklamaní hlavne z toho, že na znevažovaní a očierňovaní práce MVO sa podieľajú aj viacerí poslanci vládnej koalície, ktorí podporili Programové vyhlásenie Vlády SR, ktoré sa hlási k myšlienkam rozvoja občianskej spoločnosti, ako aj spolupráce medzi štátnym a občianskym sektorom.

Skryť Vypnúť reklamu

Jeden príklad za všetky. Dostali sme sa do situácie, keď je na poslanca NR SR v pléne parlamentu útočené len preto, že patril medzi zakladateľov rešpektovanej a renomovanej organizácie venujúcej sa ochrane a tvorbe životného prostredia. Pritom ide o organizáciu, ktorá má konkrétne výsledky, získala za svoju činnosť viacero ocenení, má vybudované medzinárodné vzťahy a dobrú spoluprácu s inštitúciami štátnej správy, ako aj regionálnej a obecnej samosprávy. Každá demokratická vláda, každý slobodne zmýšľajúci, slobodnými občanmi zvolený poslanec Národnej rady, ako aj a každý reprezentant demokratickej politickej strany, by sa takýchto ľudí, takýchto organizácií mal zastať.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktívni občania, z ktorých vôle naša spoločnosť funguje podľa písaných, ale aj morálnych pravidiel, si zaslúžia našu ochranu, uznanie a vďaku!

Mimovládne neziskové organizácie, zastúpené v Rade vlády SR budú v najbližších dňoch žiadať zvolanie Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, budú iniciovať stretnutie s vládnym splnomocnencom pre rozvoj občianskej spoločnosti, ako aj s premiérom Eduardom Hegerom a predsedom Národnej Rady SR. Je najvyšší čas odmietnuť nebezpečné prejavy populizmu a deštrukcie. Je to pre našu spoločnosť nebezpečné."

Obrázok blogu

Udalosť: https://fb.me/e/1dzWWPQkT

 

 

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 437
  •  | 
  • Páči sa:  1 023x

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu