Obnova krajiny: Ovocný strom – tradičný a dlhoveký

Ak hľadáte tradičné dreviny, tak pod Bielymi Karpatmi ste na správnej adrese.

Obnova krajiny: Ovocný strom – tradičný a dlhoveký
Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Roky rokúce sadíme do krajiny dlhoveké dreviny ako lipy, javory, jasene, duby ... od slovenského dodávateľa. Pri otázke na ovocné druhy s pokorou odpovedám, že nie som pomológ, nepoznám v okruhu desiatok kilometrov dodávateľa krajinných, vysokokmenných a dlhovekých odrôd, nesadím totiž „priemyselné“ odrody  za  „9,90“, a neopomeniem dodať, že úlohu výsadieb a revitalizácii ovocných alejí okolo ciest, kde sa nám v súčasnosti  rozpadajú stovky kilometrov  týchto štruktúr, nezvládajú ani ich správcovia s početným zamestnaneckým stavom.             

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V uplynulých dňoch som však narazil na organizáciu Ovocný strom a so zanietením som si prečítal príbeh mladých ľudí odvíjajúci sa od roku 2012.

Z prehľadnej internetovej stránky s fotografiami,  ktoré majú dušu, ku mne cez obrazovku počítača presakovalo nadšenie,  profesionalita a ochota premieňať vydrancované krajiny na rajské záhrady.     

Epicentrum sadárov – Moravské Lieskové – je z Liptova trochu od ruky, ale tento krátky článok môže byť inšpiráciou pre jednotlivcov či kolektívy z blízkeho okolia, ktorí majú chuť zasadiť do vlastných záhrad či okolitej krajiny výpestky, ktoré majú srdce.

Obrázok blogu

Foto:  https://ovocnystrom.sk/vysadby/ 

Skryť Vypnúť reklamu

      

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 437
  •  | 
  • Páči sa:  1 022x

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu