Odvrátená strana Slovenska

Pozývame Vás na cestu, ktorú cestovné kancelárie do svojej ponuky nezaradia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Obrázok blogu

Renomovaný slovenský fotograf, filmár a dokumentarista Tomáš Hulík je známy aj ako environmentalista a ekológ, čo dokazuje aj svojou filmovou či fotografickou činnosťou. Jeho filmy Návrat rysov, Putovanie Slovenskom či Odvrátená strana Slovenska poukazujú na environmentálne témy trvalo udržateľného života na Slovensku. Jeho knihy Slovensko – pocity a nálady či Slovensko – príbeh stredoveku zasa umeleckým prístupom poukazujú na potrebu ochrany vzácneho fondu, ktorý je ukrytý v kultúrnych pamiatkach. 

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kniha Odvrátená strana Slovenska rozpráva príbeh o tom, čo sme zdedili, čo sme stratili a čo na tomto našom Slovensku vlastne všetci robíme.

Pozrime si spolu z výšky pravdivý obraz Slovenska. Les, lúka, pole, mesto a dedina. Medzi nimi ostré hranice. Všetky jemné odtiene krajiny sa bagrujú, orú, rúbu a nenávratne vytrácajú. Miznú aj z nášho jazyka slová ako vetrolam, medza, remízka, slatina, luh či močiar. Počet stromov na Slovensku každým rokom vzrastá, ale lesy nám napriek tomu miznú pred očami. 

Tento príbeh je o nás. Žijeme tak, akoby náš blahobyt mal trvať naveky. Ignorujeme varovné signály, ktoré nám krajina vysiela.

Skryť Vypnúť reklamu

Vydanie publikácie Odvrátená strana Slovenska môžete podporiť na StartLabe, zároveň si takto môžete knihu rezervovať (darček).   

Obrázok blogu

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 437
  •  | 
  • Páči sa:  1 022x

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu