Pfizer nad zlato?

Ak by naozaj išlo o boj s pandémiou, tak by sme tu nevideli protežovanie vakcín, liečiv a výrobcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Už dva roky sme svedkami - v atmosfére politickej nekozistentnosti a mediálnej hystérie  -  procesov, ktoré vyslúžili bardi farmaceutického priemyslu, pri pohári značkového vína kdesi v luxusnej chate na horách, s pobaveným úsmevom na perách, raz označia za biznis tisícročia.

Na šachovnici vplyvu, s rozhodcom  v podobe verejnosťou nekontrolovanej agentúry EMA, nám vakcíny a liečivá niekoľkých výrobcov, preskakujú rad čakateľov na požehnanie. Chce sa zakričať: rozhodca je ...

Je tragikomické sledovať, ako vakcína testovaná od mája 2020, vakcína, ktorá je postavená na tradičnej metodike vývoja a mechanizme pôsobenia, vakcína, ktorá nevyžaduje špeciálne podmienky skladovania,  vakcína, ktorú sám mediálny guru  Peter Sabaka na vlastnom facebookovom profile označil za vynikajúcu, vakcína, ktorá by mohla osloviť odporcov „moderných“ očkovacích látok, sa nevie prebiť cez EMA filter i národné politiky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vraj niekedy v prvej polovici roka 2022 príde 340 000 dávok počúvame v štáte očkovacích lotérií, uplácania dôchodcov, testovacej mašinérie a facebookovej  ad hoc politiky permanentného vyhrážania sa a ekonomicko –sociálnej šikany, namiesto dynamického posilňovania variability očkovacích látok a stratégií komunikácie s občanmi.      

Vakcína od Novavaxu je takzvaná mŕtva dvojdávková vakcína, ktorá obsahuje neaktívne zložky koronavírusu SARS CoV-2. Podľa medializovaných informácií  ju možno skladovať  v bežnej v chladničke pri teplotách od dvoch do ôsmich stupňov počas troch mesiacov. Prvá klinická štúdia sa začala už v máji 2020. V tretej fáze klinických testov dosiahla účinnosť 89,7 percenta najmenej sedem dní po druhej vakcinácii v prípade symptomatického priebehu covidu. Európska únia objednala začiatkom augusta 2021 celkovo 100 miliónov dávok tejto vakcíny s opciou na ďalších 100 miliónov do roku 2023.

SkryťVypnúť reklamu

 

 

 

 

 

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 462
  •  | 
  • Páči sa:  1 528x

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu