Psia duša: Online adopcia psa

Písmo: A- | A+

Stovky psov a mačiek, z desiatok útulkov a karanténnych staníc, čakajú na nových láskavých majiteľov.

Svojho nemého miláčika – úmyselne nepíšem štvornohého nakoľko ľudská beštialita niektorých z nich trvalo poškodila – môžete vidieť skôr ako ho po prvýkrát pohladíte. Umožňuje to projekt občianskeho združenia Psia duša„Nekupujte! Adoptujte!“, ktorý vznikol na základe potreby mediálne prezentovať zvieratá z celého Slovenska, ktoré sú ponúkané na adopciu.

Obrázok blogu

Adopčný portál obsahuje aj vyhľadávací filter

Komplexná databáza, ktorá sa neustále vyvíja, obsahuje zvieratá z rôznych útulkov, karanténnych staníc, od občianskych združení i v starostlivosti dočasných opatrovateľov. Po zaregistrovaní je k dispozícii webové rozhranie pre pridávanie, editovanie a správu ponúk. 

Každé zvieratko má samostatnú kartu a vlastnú stránku s prezentačnou fotografiou, popisom, galériou obrázkov, kontaktnými informáciami a formulárom. Vyhľadávať je možné podľa zadaných kritérií, alebo podľa umiestnenia na mape. V databáze je aktuálne okolo 1 000 zvierat.

Adopciou psov a mačiek - nie ich nákupom od množiteľov - ich zachránite pred utratením alebo uvoľníte miesto pre ďalšieho opusteného tuláka, ktorý často musí ostať na ulici, lebo útulky a karanténne stanice sú neustále preplnené.

Prevádzkovatelia portálu sa prihovárajú ľuďom aj týmito slovami: „Pri adopcii zvieratka vyberajte srdcom, nie očami. Vyberajte hlavne podľa jeho povahy a Vašich podmienok, ktoré mu dokážete zabezpečiť, nie podľa výzoru. Mnoho ľudí si pri výbere neuvedomuje, že rôzne plemená či kríženci psov sa nelíšia len exteriérom, ale aj povahou a vlastnosťami. Z toho obrovského množstva opustených zvierat si určite každý vyberie jedinečného štvornohého priateľa, s ktorým si navzájom budú vyhovovať po všetkých stránkach. A navyše sa Vám za Vašu záchranu odvďačí bezhraničnou vernosťou a láskou.“

Obrázok blogu

Aj táto fešanda Vám môže rozjasniť život ...

Skryť Zatvoriť reklamu