Svet developera: nakreslí, lobuj a postav

Pod Tatrami sa kreslia projekty nerešpektujúce zákonmi určené mantinely.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na čistý list papiera pribúdajú krivolaké čiary, nedbalé kružnice, štvorce utekajúce do strán vo farebnom prevedení jesenného lístia. Vyškerená ježibaba s prstami kostlivca je mama, ten vyšší snehuliak s nepríčetným úsmevom tata, sivá kopa čarbaníc vedľa ich nôh pes Ajda. Sme v škôlke a takto zobrazujú svet okolo seba Martinko, Zuzka, Janka, Emanuel ... za láskavého pochopenia učiteliek a k radosti rodičov.

Starší kolegovia maloletých – za využitia moderných grafických programov – kreslia do priemetov reálnych krajín, do národných parkov aj ich ochranných pásiem, na plochy ornej pôdy i trvalých trávnych porastov, do lona vodných nádrží i k zurčiacim potokom – virtuálny svet projektov, bez rešpektu k nadčasovým hodnotám i dedovizni, regulatívam i zákonom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Miestni občania sa masírujú sľubmi, aktivisti sa mediálne spochybňujú, podprahovo sa vyhráža, na zložité otázky sa poskytujú vyhýbavé odpovede.

Transparentnosť sa presúva do kaviarní a reštaurácii, kde sa lámu volení zástupcovia ľudu.  

V krajnom prípade – na drzovku – sa projekt začne ako nelegálna stavba, veď  úradný štempeľ  sa vybaví časom.

Verejnosť ani netuší, koľko zámerov začína s úmyslom skúsime to a potom sa uvidí, s vedomím toho, že projekt odporuje napr. nadradenému územnému plánu.

Ostatným počinom  je napr. zámer Výstavby rekreačných chát v k. ú. Dúbrava, ktorý sa na základe rozhodnutia okresného úradu nebude posudzovať v zmysle EIA, pri ktorom  Žilinský samosprávny kraj uviedol, že nesúhlasí s výstavbou rekreačných chát v dotknutej lokalite a požaduje rešpektovať ÚPN VÚC ŽK v platnom znení a ÚPN – O Dúbrava v platnom znení.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Výrok Okresného úradu Liptovský Mikuláš, odboru starostlivosti o životné  prostredie, citujem: „ V zmysle § 29 ods. 13 zákona EIA druhej vety príslušný orgán určuje podmienky, ktoré eliminujú alebo zmierňujú vplyv na životné prostredie, a ktoré je pri spracovaní ďalšieho stupňa dokumentácie stavby a v ďalšom procese konania o povolení činnosti podľa osobitných predpisov nevyhnutné ... – pri nesúlade s ÚPN VÚC Žilinského kraja i záväznou časťou ÚPN obce Dúbrava – je preto rozpačitý.

 Ak je niečo v rozpore, tak je v rozpore, a punktum!    

 

 

 

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 433
  •  | 
  • Páči sa:  967x

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu