Tatry na križovatke

Písmo: A- | A+

Žijeme v krajine, kde úradník s okrúhlou pečiatkou môže podľa zákona viac než premiér, môže totiž samostatne, bez dostatočnej kontroly a často bez postihu rozhodovať aj nad rámec zákona a v neprospech verejného záujmu.

Demänovská dolina v NAPANTe i aktuálne dianie na brehoch VN Liptovská Mara budú raz pamätníkom doby, modelovým príkladom zbastardeného rozvoja v učebniciach environmentalistov i študentov cestovného ruchu a regionálneho rozvoja. Svedectvom neukojiteľnej chamtivosti, drzého papalašizmu, slepého štátu so skorumpovanými i mentálne lenivými úradníkmi a väčšinovo odovzdanej verejnosti. Svedectvo scudzeného rozhodovania v neprospech verejného záujmu. 

Verte či nie, ale keď sa pozeráte na slovenskú krajinu zneuctenú tisíckami nelegálnych skládok odpadov so zanedbanými zerodovanými pozemkami porastenými aj inváznymi druhmi, ktoré tento štát nazval prioritnými, keď ste svedkami drevárskeho drancovania najcennejších chránených území či výstavby bez zmyslu pre mieru i mierku, tak v kanceláriách početných úradov práve posedávajú ľudia, ktorých jeden nevydarený minister nazval ESO (Efektívna, Spoľahlivá, Otvorená) – platení z vašich daňových odvodov – ktorí sú za tento stav zodpovední.

Obrázok blogu

Milujem zelené Tatry

Obrázok blogu

Foto: Pavol Barabáš 

Pavol Barabáš, režisér a kameraman v texte Krajinotvorba – neznámy pojem na Slovensku konštatuje: "Podhorie Vysokých Tatier sa pretvára a stráca charakter výnimočnosti. Krásne zakvitnuté podhorské lúky, kde bolo z ochranárskych dôvodov zakázané aj pásť dobytok, sa zrazu menia na stavebné pozemky. Najmenšie veľhory sveta budú /vďaka trhu/ vyrastať z mora apartmánových domov, či výletných sídiel naprojektovaných za účelom zisku bez vzťahu, bez úcty, či chápania duchovného dedičstva."

A niekto by už konečne mohol začať počúvať. Pod Tatrami sa totiž rozhoduje o budúcom prístupe k ochrane prírody a krajiny v rámci celého Slovensku. 

Sledujte iniciatívu Milujem zelené Tatry 

Skryť Zatvoriť reklamu