VN Liptovská Mara: Krajská prokurátorka kašle na právny štát

Písmo: A- | A+

Na severe Slovenska sa rozprestiera krajina bezprávia, územie pre (s)pokojný život nedotknuteľných, hlavné mesto papalášizmu a politického klientelizmu.

Počas júla 2019 prijal štátny Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), Odštepný závod Piešťany anonymný oznam o tom, že na parcele KN C číslo 538 v katastrálnom území Galovany / Dechtáre bol umiestnený mobilný dom v kontakte s parcelou KN E č. 3138/1.

Obrázok blogu

Výrez z katastrálnej mapy

Obrázok blogu

Geodetické zameranie objektov

Podľa dokumentu, ktorý má Občianske združenie TATRY (OZ TATRY) k dispozícii dňa 20.08.2019 sa uskutočnila fyzická obhliadka miesta spojená s geodetickým zameraním a následným zhodnotením pravdivosti anonymného podnetu, citujem: altánok je umiestnený na pozemku štátu (SVP), taktiež odhadom 95% mobilného domu. Vlastníkom objektov je JUDr. V. L. V., prokurátorka Krajskej prokuratúry Banská Bystrica. 

Podľa ostatných informácií nelegálne stavby neboli do dnešného dňa odstránené. 

Obrázok blogu

Mobilný dom zákonmi nedotknutej osoby

Etický kódex prokurátora v danom prípade horí v plameňoch reality – a to aj za pôsobenia akože vlády zmeny - a stále viac sa potvrdzuje fakt, že VN Liptovská Mara sa stala – s dlhodobým, masovým a úmyselne nevideným porušovaním platných zákonov SR – hlavným mestom papalášizmu a politického klientelizmu. 

Transparency International Slovensko aktuálne oznámilo medziročný pokles ochoty Slovákov ozvať sa v zamestnaní proti nekalostiam o 4 percentuálne body. V júni 2021 by sa neozvalo 59 % opýtaných, podnet by podalo 32,3 % respondentov. Prečo asi?

Súvisiace články:

Kto ovládol štátne pozemky na brehoch VN Liptovská Mara 

Fotoreportáž: Devastácia VN Liptovská Mara nezastavená (vrátane odkazov na ďalšie články) 

Genocída prírodného prostredia VD Liptovská Mara

Na Liptovskej Mare najprv okradli starousadlíkov, potom nás všetkých

Skryť Zatvoriť reklamu