ZMOS opäť vyplakáva, kým aktivisti konajú

Niet oblasti verejného života pri ktorej by ste nepočuli kvílenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) .

ZMOS opäť vyplakáva, kým aktivisti konajú
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Enviroaktivistom z Občianskeho združenia (OZ) Save nature by Čivas došla trpezlivosť. Roky vlastnoručne likvidujú nelegálne skládky v Košiciach a ich okolí. Bežne sa však stáva, že po pár dňoch od očistenia je odpad na tom istom mieste. Proti nezodpovedným spoluobčanom sa preto rozhodli bojovať zverejnením fotografií z fotopascí na facebooku, ktoré ich zachytávajú priamo pri čine,“  toľko z košického Korzára.  Naproti tomu ZMOS opäť kvíli do verejného priestoru na tému anonymných páchateľov a  nákladov samospráv.   

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ťažko sa bojuje - úprimne a razantne - s protiprávnym konaním ak v mnohých prípadoch je jedným s páchateľov či spolupáchateľov samotné vedenie obce, ak je gauner pre starostu neviditeľným lebo iba populizmus - predovšetkým v trpasličích obciach - vyhráva komunálne voľby, ak sankčné konanie nekončí 1 500 eurovým kešom ale láskyplným napomenutím a poľahčujúcou okolnosťou sa stáva odstránením skládky (No čo iného mu už ostávalo, že?), ak sa náklady na odstraňovanie nelegálnych skládok úmyselne nezarátavajú do poplatkov za komunálne odpady a drobné stavebné odpady ako to určuje zákon,  ak sa desať rokov ignorujú hlásenie slušných  občanov v TrashOut, ak starostovský priemer netuší čo je fotopasca a šetrí na nesprávnom mieste ...  

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Legendárny článok Michala Piška o slovenskej realite, za 10 rokov sa nič nezmenilo

Čierne skládky už roky mohli odstraňovať asociáli (OZ TATRY navrhovalo zapojenie nezamestnaných do manažmentových opatrení vykonávaných pri ochrane a tvorbe životného prostredia už pred mnohými rokmi) – a zároveň odpad z nich triediť, ako to robia aktivisti – ak by sa z aktivačných prác a drobných obecných služieb nestalo draho zaplatené a formálne – z hľadiska evidencie i kontroly -  zametanie jednej ulice. Mnohým predstaviteľom ZMOSu totiž vôbec niekde o ekológiu či hodnotu za peniaze.

Ak si urobíte mediálny rešerš, tak pri každej jednej spoločenskej zmene – od zavedenia separovaného zberu plastov, kovov, skla i papiera s mohutným prechodným obdobím ukážkovo premrhaným časťou samospráv, cez zber zeleného odpadu až po zber kuchynského odpadu, táto organizácia kvíli a posúva Slovensko naspäť do 19. storočia.

Skryť Vypnúť reklamu

A riešenie je pritom jednoduché, kto na to nemá odborne či mentálne, nech nelezie do verejnej funkcie platenej občanmi štátu.

Obrázok blogu

Vizitka národa, MV SR, MŽP SR, štátnej správy i samosprávy   

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Aktivisti natavujú ZMOSu  zrkadlo (akcia OZ TATRYOZ LIPA – Liptovskí aktivisti), činy namiesto slov

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 456
  •  | 
  • Páči sa:  1 445x

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu