Gorila? Spôsob, ako sa ESET chce zbaviť „penťáka“ Beblavého

Zabije ESET Pentu alebo Penta ESET? Nie, nebojte sa, nikto nikoho nezabije, napokon to uhrajú na dohodu, ale jedna mŕtvolka (politická samozrejme) sa objaví. Mirko Beblavý. I keď ten sliz .... ešte je skoro nad ním zlomiť palicu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Ak sme boli donedávna svedkami bratského súzvuku PS/Spolu (Penta) a Za ľudí (ESET), tak v poslednom čase vidíme doslova bratovražedný boj. Kto z koho. Kým na scénu vychádzali projekty ESETu a Penty, museli sa navzájom podporovať. Teraz, keď sa blížia voľby, sa musia „požrať“, pretože si konkurujú. Logika.

Ako prvý začal PS/Spolu s Pentou a Za ľudí s ESETom spájať Ľ. Blaha. Potvrdzuje to aj obsahová náplň článkov v prospech a proti PS/Spolu a Za ľudí v SME a DenníkuN. Kto o kom a ako píše. Vsjo jásno. Netreba sa tomu venovať viac. Napojenie ESETu na CIA uvádza správa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie. A teraz k veci.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď s veľkou slávou nastúpil v júni tohto roka na politickú scénu projekt PS/Spolu, okamžite zaznamenal (podľa mňa nafúknuté, ale budiž) približne 15% preferencie (http://preferencie.teraz.sk/Strana/PS-Spolu/1570658400).

Projekt Za ľudí (ľudovo premenovaný na Žaludi) od sa svojho počiatku tackal na hranici 5% (http://preferencie.teraz.sk/Strana/Za+%C4%BEud%C3%AD/1565128800). No nič moc. Na jeho čele je stále A. Kiska. Ten Kiska, ktorý mal problémy s daňami a kšeftami s pozemkami a kto vie s čím ešte už ako úradujúci prezident. Dobrý matroš, využiteľný (s perspektívou, že keď sa stane nepotrebný, tak miestenku už má). Len tie preferencie...

SkryťVypnúť reklamu

A tak sa na strane ESETu vynorila otázka, ako ďalej? Nuž typicky americky. Škandály. Postupne sa objavili informácie o Štefunkovom napojení na pochybné eurofondové projekty (https://www.aktuality.sk/clanok/653229/chcu-znicit-korupciu-firma-ich-sefa-stefunka-lieta-v-podozrivom-tendri/), Trubanove video s už legendárnou hláškou o 5 gramoch bieleho (napr. https://www.youtube.com/watch?v=e0P9WYnojpg). Obom to „vykrútilo“ krk. Truban si myslí, že sa ešte zachráni, ale je to už len o tom topiacom a slamke. Z troch lídrov „novej“ pravice ostal už iba „nový politik“ M. Beblavý. Čo s ním? „Nový“ Mirko je vytrénovaný anabázou v starej SDKÚ. A to bola iná chasa. Naňho sa musí inak.

SkryťVypnúť reklamu

Najprv to skúsili cez privatizáciu PALMY jeho otcom (napr. https://dennikn.sk/minuta/687848/). To bolo také nemastné-neslané. Tak sa naňho vytiahol ťažší kaliber. Gorila. Tá je o drancovaní existujúceho národného majetku, o privatizácii. Stále citlivá téma. V kombinácii s korupciou (pardon, províziami) výbušná. A „nový“ Mirko bol vtedy čo? „Nový“ Mirko bol vtedy štátny tajomník na ministerstve hospodárstva ako nominant SDKÚ(!) do ktorej neskôr aj vstúpil. No fuj!

A tak sa na verejnosť dostala nahrávka Gorily. V plnom znení. Či je to pravá verzia, light verzia alebo účelový variant sa asi nedozvieme, ale ako placačka na zabitie dvoch múch jednou ranou vhodné. ESET sa zbaví Beblavého a ako pravicový a nový variant ostane už len Kiska. Bonusom je, že sa to dá použiť proti Ficovi. Pár kúpených novinárov to bude dookola zdôrazňovať a liberálne teľce to po nich budú opakovať. Sto krát opakované klamstvo .... Parádne skombinované tak, že ESET nebude musieť smerom k Ficovi ani pohnúť prstom, pretože odklon od Beblavého k Ficovi budú zabezpečovať novinári Penty. Júúúúj, perpetuum mobile!

SkryťVypnúť reklamu

V trestnom konaní je Gorila nepoužiteľná. Jej vyhotovenie a získanie určite neboli lacné, tak aspoň jej realizácia by mala priniesť nejaký úžitok. Sumy, o ktorých sa hovorí, sú horibilné. Takže tí, čo ju kúpili, určite budú chcieť svoju investíciu zúročiť. A čo sa úrokov týka, tak v tom je Kiska ako doma.

Zoran Palinský

Zoran Palinský

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kým sa nestanete účastníkom súdneho konania, neuveríte, len čo ním ste, neveríte. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu