Tomáš Džadoň zobral Košičanov na koňa

Minulú sobotu sa v rámci populárnej Bielej noci v Košiciach konala hodinová fotoperformance Tomáša Džadoňa, autora Pamätníka ľudovej architektúry s názvom Ja som podstavec. Akcia bola voľným pokračovaním jeho série prerozprávaných monumentov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tomáš Džadoň hovorí: „6. 10. 2012 som sa na hodinu stal podstavcom. Bral som na ramená každého, bez ohľadu na vek, váhu, pohlavie, sexuálnu orientáciu, príslušnosť k nejakej skupine, vierovyznanie, národnosť či vzájomnú sympatiu. Ak sa niekto chcel na chvíľu ocitnúť nad davom Košičanov, musel mi dôverovať. Myslel som si, že súčasnosť je poznačená krízou dôvery. Nedôverujeme štátu, politikom, médiám a nakoniec aj sebe samým. Počas tej jednej hodiny mi dôverovalo 66 osôb..."

Návštevníci Bielej noci prijali Džadoňovu akciu veľmi spontánne, na „podstavec"si vyliezli aj viacerí predstavitelia kultúrnej a umeleckej scény ako výtvarníci Krištof Kintera, Radovan Čerevka, Ján Vasilko, Oto Hudec, kurátorka a kunsthistorička Lenka Kukurová, český galerista Jiří Švestka, kultúrna manažérka Blanka Berkyová i umelecký riaditeľ Košice 2013, Vladimír Beskid. Poďakovanie patrí všetkým zúčastnením.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Fotografie zverejnené so súhlasom zúčastnených osôb

© Tomáš Džadoň

Pamätník ľudovej architektúry

Pamätník ľudovej architektúry

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na tom, aby Pamätník ľudovej architektúry vznikol, pracujú: Tomáš Džadoň, umelec a autor, Tomáš Tokarčík, architekt projektu, Zuzana Bodnárová, kultúrna manažérka z centra BANSKÁ ST A NICA Contemporary, Gabriela Kisová, galeristka a kurátorka, Lukáš Berberich, dramaturg kultúrneho centra Tabačka, výtvarný teoretik a publicista Palo Fabuš, a ďalší nadšenci, o ktorých sa dozviete viac aj na tomto blogu. Zoznam autorových rubrík:  Umenie v mestePanelový diskurzNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu