O projekte panoramy.sme.sk

Spravodajský portál sme.sk spustil pre verejnosť nový jedinečný projekt interaktívnej panoramatickej prezentácie Slovenska, jeho regiónov, prírodných krás, kultúrnych zaujímavostí a historických bohatstiev.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jeho cieľom je odhaliť pred širokým publikom stovky a tisícky známych aj menej známych lokalít a tajomstiev - zmrazených 360° panoramatickými fotografiami do podoby interaktívnych virtuálnych prehliadok. Virtuálna prehliadka má teda minimálne jednu panorámu a niekoľko virtuálnych prehliadok tvorí virtuálneho sprievodcu daným miestom. Virtuálni sprievodcovia sú teda akýmsi samostatnými malými projektami propagujúcimi jednotlivé obce, alebo napr. hrady, hotely a pod.

Projekt PANORAMY.SME.SK je výsledkom viac než 3 ročného úsilia jeho autorov z občianskeho združenia Virtuálny sprievodca a ich takmer 2 ročnej spolupráce s vydavateľstvom Petit Press a.s. a redakciou SME.SK.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Našim zámerom bolo nielen priniesť priestor pre atraktívnu propagáciu nekomerčným či komerčným subjektom a prezentáciu ich aktivít, ale s pomocou bohatého textového obsahu, množstvom doplňujúcich informácií a niekoľkými možnosťami členenia a navigácie inšpirovať záujemcov o turizmus,relax či vlastivedu k spoznávaniu domácich pokladov.

Samozrejmosťou bude možnosť obohatenia domáceho a regionálneho spravodajstva o interaktívny obsah. Navyše možnosť vkladania vybraných panorám na svoje web stránky a projekty umožníme čoskoro pre všetkých fanúšikov tejto technologie.

Osobitný dôraz sme kládli na rozšírenie kategorizácie o podrobné Geomorfologické členenie podľa novej revidovanej klasifikácie Geografického ústavu SAV. Veríme, že s postupne narastajúcim počtom panorám to ocenia hlavne školy pri výučbe vlastivedy, prírodovedy a geografie alebo dokonca profesionáli či fanúšikovia prírodných vied, ekológie, histórie...

Skryť Vypnúť reklamu

V priebehu nasledujúcich rokov sa vám priniesieme reprezentatívne snímky zo všetkých slovenských obcí a miest, pohorí, či chránených území.
Naša krajina nám poskytuje jednu veľkú výhodu: všetky jej bohatstvá sú koncentrované na relatívne malom priestore a tak veríme, že sa nám pri troške úsilia podarí predstaviť unikátny projekt v celosvetovom merítku.

Veríme, že nás v tomto úsilí aktívne či pasívne podporíte, Tím panoramy.sme.sk

panoramy.blog.sme.sk

panoramy.blog.sme.sk

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Brázdime túto malú, ale krásnu krajinu sem a tam, aby sme Vám ukázali tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta cez panorámy a virtuálne prehliadky. Zoznam autorových rubrík:  nové virtuálne prehliadkyvšeobecnéSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu