O tom, prečo ľudia hodnotia niečo, čomu sa nerozumejú

Jedna mladá dáma ma dnes na svojom blogu informovala o tom, prečo by sa vysokoškolskí učitelia nemali fotiť nahí. Na tom by nebolo nič zlé, keby táto mladá dáma nezavádzala svojich čitateľov slovom nahota, či poznala pedagógov, ktorých kritizovala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Predmetom jej pobúrenia mal byť kalendár, na ktorom si zapózovali pedagógovia Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave, aby už po druhýkrát podporili dobročinnú akciu.

Okrem toho, že kalendár označila za trápny a sexistický, nepochopila ani len jeho účel a dokonca sa pohoršovala nad jeho zúfalou grafickou úrovňou. Nielen že ju nepobavil, neskutočne ju rozčúlil.

Pravdepodobne naozaj žije v nejakom inom vesmíre, ako sama naznačila, alebo ako sa jeden z diskutujúcich vyjadril: „slečna nám zostala z obdobia inkvizície“. Nepochopila totiž, čo človeka naozaj robí autoritou, a čo ho robí váženým v očiach študentov. Že to možno nemusí byť jeho šesť titulov pred menom, či šesť za ním. Že to nemusí byť ich donebavolajúca nekompetencia, výsmech od študentov, alkohol, či hluchota, s akými sa stretla pri svojich vlastných učiteľoch na vysokej škole. A že to taktiež nemusí byť ich vážna tvár bez úsmevu, bez stopy ľudskosti, ktorá nevyjadruje nič, len ohŕňanie akademickým nosom nad mladými a živými študentmi. Že si možno študenti vážia práve takých, ktorí sú kreatívni, podporujú ich nápady, majú otvorenú myseľ a ktorí na úsmev odpovedajú úsmevom, či ktorí vytvoria možno trochu kontroverzný kalendár len preto, aby podporili dobrú vec. A že nemusia byť najkrajšími učiteľmi na svete, či nemusia stáť na najpevnejších nohách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lebo takých si ja vážim, a takými sú aj tí naši na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave.

Petra Papajová

Petra Papajová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu