Za čarovnými oknami

Písmo: A- | A+

Počul som jeden krásny výrok: Veľká noc býva každý rok,  ale Vianoce, tie sú raz do roka. Je to pravda a tento rok mám pocit, že aj ľudia okolo mňa si vychutnávajú ten predvianočný stres akosi pozitívne. Mám pocit, že v oknách je viac vianočných svetielok  a mám pocit, že sme možno mnohí konečne pochopili o čom sú Vianoce.

Mňa, človeka, ktorý sa rozhodol svoj život spojiť s realitami ma pri prechádzaní večernými ulicami napadajú veci, ktoré za iných okolností vnímam úplne v inom svetle.

 Pozerám sa do okien a miesto toho aby som sa ako inokedy zamýšľal nad tým či sú plastové , alebo staré pôvodné drevené, rozmýšľam či ich majitelia stihli niečo doma vyzdobiť napiecť......

Pozerám sa do okien a rozmýšľam či ľudí bývajúcich za nimi tiež tak fascinujú tieto prichádzajúce sviatky a či už majú tú správnu sviatočnú náladu. 

Pozerám sa do okien a rozmýšľam ,že vianočných svetielok je viac ako minulý rok, ale ešte stále akosi málo. Napadajú ma rôzne dôvody a jeden z nich je ten , že ľudia bývajúci za tmavými oknami nenašli ešte tie svoje pravé okná pre svoje vianočné svetielka.

Skončia sa Vianoce .Začne bežný život a ja už teraz viem , že budúci rok keď budeme bilancovať čo sme dokázali a ako sme ho zvládli, budem môcť vysloviť túto vetu.

Pomohol som nájsť mnohým ľudom tie ich čarovné okná a zase bude na Vianoce o niečo viac svetielok.

Všetkým vám želám splnenie tajných vianočných želaní a najme krásne sviatky v kruhu najbližších.

Skryť Zatvoriť reklamu