Slovensko - cena za mužnosť

Podla svetoznámej štúdie Prof. Geerta Hofstedeho zaskórovalo Slovensko za mužnosť 110 bodov zo 100 možných a ocitlo sa tak na samom vrchole svetového rebríčka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

A dnes som to musel pracne vysvetľovat’ v práci šéfovi. I mladšie to kolegyne sa na mňa začali pozerat’ iným očkom … teda začali pozerať.   Samozrejme mužnosť (masculinity) musíme chápať čisto v kontexte kultúrnej antrpológie pre potreby medzinárodného marketingu.   Citujem: Masculinity (MAS) focuses on the degree the society reinforces the traditional masculine work role model of male achievement, control, and power. A High Masculinity ranking indicates the country experiences a high degree of gender differentiation. In these cultures, males dominate a significant portion of the society and power structure, with females being controlled by male domination.   Po našom: Marš do kuchyne, lebo ti takú .. !    Ale aj tak ..   Prihlási sa mi niekto, kto sa tejto prepytujem štúdie účastnil?   Že ďakujeme ..    

Matej Papluh

Matej Papluh

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ja som Maťko Papluha mám malý tratlúh Zoznam autorových rubrík:  (skoro) bez komentáraVolby 2006slovenskie rearitiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu