Konflikty ktoré som mal kvôli fajčeniu

Kvôli tomu že som fajčil, som zažil obrovské množstvo nenávisti od rôznych ľudí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Keď som chodil na strednú školu, tak som sa naučil fajčiť. Prvé konflikty s ľuďmi ktorí nenávideli fajčiarov, som mal tam.

Raz som si na ulici zapálil. Stál som pri akomsi paneláku. A z jedného okna nado mnou sa začal ozývať hlas ktorý mi nadával. Podľa toho čo hovoril mu vadilo že tam fajčím. Najprv som si ho nevšímal, keď povedal že na mňa vyleje vodu, tak som radšej išiel preč.

Keď som chodil z privátu do školy, zvykol som sa na jednom mieste zastaviť a zapáliť si tam. Okolo chodievalo jedno dievča do školy pre mentálne a sociálne zaostalé deti. Toto dievča mi nadávalo že som špatúch. Myslím že to bolo tiež kvôli fajčeniu. Keby som tam nefajčil, tak by som ju nestretával a nenadávala by mi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď som odišiel pracovať do Bratislavy, tak som si pred vchodom do práce zvykol zapáliť cigaretu. Okolo mňa chodila jedna žena s manželom a synom, ktorí mali rodinnú firmu nad nami. Keď išli okolo mňa po prvý krát, tak som sa im pozdravil. A tá žena namiesto toho aby sa odzdravila, mi povedala, že z toho fajčenia dostanem rakovinu. A toto mi hovorila vždy keď som tam stál a ona išla okolo.

V Bratislave som nejaký čas býval v garsónke v Petržalke. Susedovi nado mnou pravdepodobne vadilo že tam fajčím, lebo raz keď som prišiel do bytu, tak na skle ktoré zakrývalo lodžiu bola vyliata nejaká lepkavá tekutina, ktorá po zaschnutí stvrdla a nedala sa dať dolu. Našťastie vtedy som z tej garsónky už odchádzal, takže mi to bolo jedno.

Skryť Vypnúť reklamu

Býval som aj v jednoizbovom byte v Karlovej vsi. Tam moje fajčenie prekážalo jednej veľmi nepríjemnej mladej žene ktorá bývala nado mnou. Viac krát mi povedala aby som nefajčil na záchode, že jej to vadí. Ja som jej vždy povedal že na záchode nefajčím, lebo som fajčil v kuchyni. Táto žena mi začala robiť zle tak, že bola veľmi hlučná. Napríklad, keď neskoro večer prišla do bytu, tak so všetkým trieskala, alebo začala vysávať. Predtým ako skoro ráno odišla do roboty, dlho chodila hore dole po byte v topánkach ktoré hlasno búchali.

Myslím že problém bol v tom, že keď sa na mňa niekto pozrel, tak som vyzeral ako taký dobrácky blbeček. To ľudí povzbudzovalo k tomu aby mi robili zle.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sa pozerám do minulosti, tak veľmi ťažko sa mi hľadajú nejaké príjemné spomienky.

Juraj Paškuliak

Juraj Paškuliak

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  208
  •  | 
  • Páči sa:  126x

Pochádzam z Kláštora pod Znievom. Študoval som na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Živím sa výrobou majstrovských sláčikových hudobných nástrojov. Som autorom štyroch zbierok poviedok, ktoré v priebehu rokov 2010 až 2013 boli vydané v knižnej podobe. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaNezaradenéPrózaFotografiePoéziaKultúraSúkromnéSpomienky na matku

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu