Typológia hokejistu

Písmo: A- | A+

Sú rôzne typy ľudí, rôzne typy mužov a žien. Tento článok je o type muža, ktorý som nazval hokejista. Toto pomenovanie som vybral preto, lebo hokejisti sú hrubí ľudia so sklonom k agresivite (časté faulovanie a bitky v hokeji).

Hokejista ako typ muža nemusí byť vôbec športovcom. (V reálnom živote ho s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete v práci vo fabrike za pásom a doma na gauči pred televízorom.) Je však v mnohom podobný hokejistovi športovcovi.

Hokejista je netrpezlivý, impulzívny a hrubý. Tieto jeho vlastnosti sa prejavia napríklad keď idete autom a nepohnete sa dosť rýchlo, keď vám na križovatke zasvieti zelená. Hokejista za vami v takom prípade okamžite začne trúbiť a ak si nedáte pozor a nejakým spôsobom ho vyprovokujete, tak vybehne z auta a bude sa s vami chcieť biť. Pre hokejistu je celý život ako jeden veľký hokejový zápas, ktorého súčasťou je faulovanie a bitie sa.

Hokejista svojou povahou pripomína divú sviňu. Keď si ho znepriatelíte a začne na vás útočiť, neprestane až kým vás úplne nezničí.

Hokejista miluje hluk. Jeho obľúbenou voľnočasovou aktivitou je preháňanie sa na motorke a plašenie zveri v lese, alebo vyrušovanie ľudí v neskorých večerných hodinách. Hokejista jazdí rýchlo a často porušuje predpisy, Preto sa mu ľahko stane že príde o vodičák.

Hokejista opovrhuje mužmi ktorí podľa neho nie sú "správni chlapi". Keď má syna, často sa stane, že práve z neho vyrastie typ muža ktorým opovrhuje. Je to pre neho akýsi karmický trest.

Niekto môže hokejistu nazývať futbalistom. Môže byť. Hokejista a futbalista sú prakticky to isté. Mne sa ako presnejšie zdá označenie hokejista, lebo hokej je rýchlejší a agresívnejší ako futbal. 

Niektorí ľudia by mohli namietnuť že prečo ich nevolám boxermi, lebo podľa nich je box agresívnejšia hra ako hokej. Nenazývam ich tak preto, lebo box je vo svojej podstate férová hra kde hráči vedia čo od seba môžu čakať, na rozdiel od hokeja, ktorý je nepredvídateľnou hrou, ktorej súčasťou je rôzne zákerné faulovanie. Tak aj pravý hokejista je nepredvídateľný človek so sklonom k zákernostiam.

Nezdravá strava, fajčenie a pitie prispievajú k tomu že je na tom fyzicky väčšinou dosť zle. Na koni je vtedy keď sedí za volantom auta, kde môže ľudí obťažovať trúbením a agresívnou jazdou, alebo keď natrafí na niekoho slabšieho.

Hokejista je papučový športovec. Vo voľnom čase vylihuje pred televízorom a pozerá šport. Jednou z jeho charakteristických vlastností je, že všetko komentuje. Pozerá napríklad futbal a vyjadruje sa k nemu takým spôsobom, až máte pocit že keby bol trénerom tých futbalistov on, tak by na najbližších majstrovstvách sveta určite vyhrali zlato.

Hokejista si vybíja zlosť nadávaním na televíznych športových komentátorov. Títo ľudia sú podľa neho neschopní hlupáci, ktorí svojej práci nerozumejú. Hokejista je priam posadnutý nadávaním na nich a dokáže to robiť neobyčajne jedovato. Mnohí športoví komentátori, keby vedeli ako ich niektorí ľudia nenávidia, tak by asi zmenili svoje povolanie...

Typický obraz hokejistu v slovenskej domácnosti, je muž sediaci pred televízorom, v jednej ruke držiaci cigaretu, v druhej fľašu piva, nadávajúci na športového komentátora. Po jeho boku sedí nešťastná submisívna žena.

Nabudúce napíšem o nejakom inom type ľudí. Napríklad taká žena buldozér by mohla byť zaujímavá, čo myslíte?

 

Skryť Zatvoriť reklamu