Hoci jeho strana mala v názve slovo solidarita, odmietol sa zachovať solidárne a pomôcť zadĺženým Grékom. Padla vláda, lebo sa hlasovalo aj o dôvere k nej, a Euroval bol neskôr schválený s podporou opozície. Pravicová koalícia sa ukázala ako neschopná a to posilnilo Smer, ktorému porástli preferencie tak, že neskôr suverénne vyhral voľby.
Keby Radičovej vláda normálne dovládla, SaS by skončila ako strana na jedno použitie a v najbližších riadnych voľbách, by sa prepadla do zabudnutia. Takto sa v marci 2012 tesne ale predsa, dostala do parlamentu. SaS povalenie vlády zachránilo, pretože väčšina verejnosti pomoc Grékom odmietala a Sulík sa podľa nich, zachoval ako „silný chlap“.
Predseda SaS pochopil, že na politický úspech netreba žiadny program. Teraz je dôležitá iba jedna vec – musíte strašiť prisťahovalcami. Sulík počas poslednej volebnej kampane, celú svoju politiku postavil na hejte zameranom proti prisťahovalcom a vďaka tomu jeho strana, v minuloročných voľbách, dosiahla vysoký volebný výsledok.
Sulík mal po úspešných voľbách záujem vládnuť. Aby to bolo možné, bolo treba vytvoriť koalíciu. Líder SaS vylučoval spoluprácu so Smerom a tu bol problém – vládna koalícia bez Smeru, nebola možná bez účasti extrémistov. V opozícii sú dve extrémistické strany. Na vytvorenie vlády bez Smeru, by jedna z nich musela byť vo vláde.
Sulík sa chcel spojiť, so stranou vedenou pochybným politikom, ktorého charakterizuje vulgárny slovník a nenávistné postoje, smerujúce najmä k homosexuálom, Cigánom a prisťahovalcom, a okrem toho, polícia disponuje informáciami, že tento človek začínal svoju kariéru, ako vekslák a komplic mafiánov.
Myslím si, že predseda SaS sa tým zdiskreditoval, lebo sa prejavil ako človek, ktorý je ochotný sa spriahnuť s kýmkoľvek. Beriem ho ako politika, ktorý nie je o nič lepší, ako tí čo vládnu teraz a som presvedčený, že ak by sa dostal k moci, nič by sa nezlepšilo.