Lakomstvo alebo štedrosť?

V kresťanstve nejde o to byť niekym a mať niečo, ale o to byť pre niekoho a mať pre niekoho.

Lakomstvo alebo štedrosť?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Lakomstvo alebo štedrosť?

Duch lakomstva ti sľubuje, že sa budeš mať dobre len vtedy, keď sa s nikým nebudeš deliť o to, čo máš. Či ide o peniaze, čas alebo tvoje dary a talenty - duch lakomstva ťa láka, aby si si to nechával všetko len pre seba. Vraj iba tak môžeš byť šťastný, keď budeš čo najviac MAŤ a aby si čo najviac mal, tým najmenej musíš rozdávať druhým. Nech sa druhí starajú sami o seba!

V skutočnosti ťa však Boh stvoril podobne ako kvet. Áno, si ako kvet, ktorý má na výber, či zostane uzatvorený v sebe a všetko, čo má si bude strážiť, alebo sa roztvorí a všetkým, čo má a všetkým, čím je, bude slúžiť druhým okolo seba, aby ich potešil. Tak ako kvet nachádza zmysel svojho bytia a plnosť svojej krásy, keď sa roztvorí, tak isto aj ty objavíš svoju skutočnú hodnotu a svoju nekonečnú krásu, keď nebudeš žiť len pre seba, ale keď všetkým, čím si a všetkým, čo máš sa otvoríš pre druhých ľudí. Týmto otvorením sa zakusuješ, čo to znamená byť skutočne slobodným a milujúcim človekom, ktorý nie je uzavretým otrokom svojho majetku a seba samého, ale je synom/dcérou otvorenej Lásky, ktorá sa stále túži dávať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A možno sa ti zdá, že takýmto otvorením sa môžeš o mnoho prísť a že ti nezostane nič pre seba samého - je to opäť klamstvo Zlého, ktorému nemôžeš veriť. Ver Bohu, ktorý ti hovorí, že opak je pravdou a ty dostaneš 100násobne viac, než obetuješ.

Aké je to krásne, keď kresťan takto žije! Keď žije to, čím je. Je ako krásny kvet, ktorý potešuje všetkých s ktorými sa stretne.

Aké je to krásne, keď kresťanská rodina takto žije. Je ako krásna kytica, ktorá dokáže dojať k slzám.

Aké je to krásne, keď farnosť takto žije. Je ako lúka zaliata kvetmi, na ktorú sa chodia pozerať ľudia z celého okolia a chcú tam načerpať pokoj a silu.

Patrik Lenčéš

Patrik Lenčéš

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Volám sa Patrik Lenčéš. Mám záľubu v teológii a filozofii. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu