Návrat k harmónii

„Potom riekol Boh: Ajhľa, dal som vám všetky semenoplodné byliny, ktoré sú na celej zemi, a všetky stromy, na ktorých je ovocie s ich semenom; to vám bude za pokrm." (1M1;29) Každý deň vidím okolo seba nesúlad, nervozitu, napätie a nespokojnosť, ktoré sú príčinou agresivity i strachu a prejavov všetkých druhov charakterových porúch. Každý človek, bez rozdielu, hľadá pokoj, vnútornú harmóniu a bezpečie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Hľadá, zdá sa mu, že nachádza, spoznáva nájdené a opäť stráca pokoj, opäť hľadá. Prečo o tom píšem? Nuž preto, aby som dal správu tým, ktorí hľadajú a nenachádzajú. Píšem o tom preto, lebo verím, že nachádzam spolu s mojimi najbližšími. Nechcem teraz tu pomenovávať vnútorné istoty, ktoré som našiel v Kristovi, a ktoré zmenili môj život. Chcem sa s ľuďmi podeliť o poznanie, ktoré môže byť nádejou pre mnohých bezradných, chorých a utrápených. To poznanie je o ceste k pokoju a harmónii. Mnohí už vedia, že človek má tri dimenzie. Duchovnú, duševnú a telesnú. Všetky tri spolu súvisia a vo všetkých troch je ponúknutá cesta k uzdraveniu (k harmónii). V tejto chvíli, v tomto článku ponúkam informáciu o tej tretej dimenzii, ktorú myslím nikto neodmieta. Tou je telesná harmónia. Telesné zdravie. Nikto ho neodmieta, každý človek o zdravie usiluje. Keďže máme v rodine blízkeho, ktorý je podľa lekárov nevyliečiteľne chorý, a tzv. západná medicína nemá riešenie, hľadali sme ďalej. Hľadali a našli sme. Našli sme makrobiotiku. Makro je veľký, bio je život. Zrozumiteľné. Láskavejší názov je harmonická strava. Mnoho sme prečítali, zúčastnili sme sa viacerých pracovných stretnutí s ľuďmi, ktorí majú teoretické i praktické skúsenosti a dostali sme sa do obrazu. A žasli sme nad našou vlastnou nevedomosťou. A nastúpili sme cestu vlastného vnútorného očisťovania a harmonizovania. Žiadny zázrak, iba sme akceptovali poznanie o energetickej kvalite našich orgánov a energetickej kvalite potravín. Opreli sme sa o mnohoročné skúsenosti prof. Mishio Kushiho, Dagmar Lužnej, Ing Jarmily Pruchovej, Adelberta Nelissena. A začali sme spoznávať ľudí, ktorí vyzdraveli z cukrovky, epilepsie, rakovín a iných neliečiteľných nemocí.Nechcem na tomto mieste rozoberať vnútorný princíp fungovania energetických dráh v tele človeka a funkcie vzájomných súvislostí medzi fungovaním našich orgánov a stravou, ktorú denne prijímame. Každý, kto bude mať záujem, mi môže položiť otázky v diskusii alebo priamo cez môj e-mail. Základnú orientáciu možno získať na http://makrobiotika.blogspot.comMožno si položíte otázku ako súvisí zdravie človeka s citáciou Biblie v perexe. Súvis je zreteľný, pretože ľudstvo dostalo na samom začiatku tú najlepšiu radu či dokonca príkaz.Príčina odmietnutia tejto rady a zlyhania spočíva v hriechu človeka, ale to je námet pre iný rozhovor.

Ján Paulík

Ján Paulík

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ospravedlnený hriešnik, vďačný za nový život v Ježišovi Kristovi. Učiteľ, misijný pracovník, kresťanský poradca, dobrovoľník, otec, manžel. Zoznam autorových rubrík:  ZamysleniaSúrodenciMoji chlapciDarčeky z NebaZ manželkinho denníkaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu