Ako sa všetci tešíme z nových majáčikov

Keď po rozdelení ČSFR prišla slovenská polícia s geniálnym nápadom vymeniť všetky modré majáky za červené, tušil som katastrofu. Ak sa nemýlim, viac ako desať rokov sme na cestách hádali, či to pred nami v diaľke svietia brzdové svetlá iných áut, alebo stojí policajné auto so zapnutými majákmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Z doposiaľ nedoceneného nápadu vymeniť dobre viditeľné modré majáky za červené sa vtedy asi najviac tešila firma, ktorá ich na všetkých autách menila. A akože verím tomu, že radosť zo sumičky na bankovom konte toho, kto o majákoch rozhodol je len moja, čisto teoretická domnienka.
Nedávno prišli policajní psychológovia na to, že kombinácia modro-červenej farby je na cestách lepšie rozoznateľná. Kde asi tak boli policajní psychológovia vtedy, keď sa rozhodovalo o majákoch červených?
Z novej zmeny sa okrem firmy, ktorá majáky na všetkých policajných autách mení tentoraz tešia aj šoféri – vďaka modrému polmajáku už kovbojov na ceste uvidia. Nie je mi však celkom jasné, čo nás pri takomto nekompetentnom rozhodovaní o miliónových investíciách čaká v ďalších rokoch. Čím asi tak polícia odôvodní hromadnú výmenu majákov nabudúce?

Marián Pavel

Marián Pavel

Bloger 
  • Počet článkov:  71
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Bývalý redaktor denníka SME, teraz u konkurencie. A otec jedného úžasného dieťaťa. Zoznam autorových rubrík:  VŠEOBECNE

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

108 článkov
INESS

INESS

110 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

278 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

108 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu