Potrebujeme protimafiánsky balíček!

Tvrdý protimafiánsky balíček, skutočné preukazovanie pôvodu majetku a nekompromisný štátny aparát, lojálny k občanom. To potrebujeme, inak sa z toho marazmu nedostaneme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Na tom našom malom slovenskom dvore sa pozná každý s každým. Je to skôr jeden veľký Augiášov chliev a vymiesť ho bude nadľudská úloha pre Herkulesa. Bohužiaľ ani súčasná vláda to asi nedá. Je v nej príliš veľa ľudí napojených na oligarchov a ľudí s majetkami, ku ktorým sa dostali všelijako.

Preto aj táto, akože protikorupčná vláda, ako prvý nepriniesla nejaký protimafiánsky balíček zákonov, ale zopakovala len osvedčený Ficov model selektívnej sociálnej korupcie. Má ešte tri a pol roka času. Ale čas rýchlo plynie a volebné sľuby sa zabúdajú ešte rýchlejšie. Sú prekrývané stále novými škandálmi a kauzičkami. Druhá vlna Covidu - 19 tiež pomôže vyliečiť pôvodné ambície.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V rozsiahlom investigatívnom článku na sme.sk, Adam Valček popisuje neuveriteľné prepojenia dnes už obvineného N. Bödöra a Penty. Citujem perex: "Norbert Bödör je roky milionárom. Kde prišiel k peniazom, ktoré skrýval v investičnom fonde, nie je jasné."

Na tom našom slovenskom dvore
Na tom našom slovenskom dvore (zdroj: P. Macko, sme.sk)

Demokracia sa na Slovensku nikdy poriadne ani nerozvinula. Nemala šancu. Korene našich problémov siahajú až k Mečiarovi. Jeho "kapitálotvorná vrstva" tu priamo, alebo cez nastrčené osoby, vládne dodnes. Občas len z radu vystúpi pár novších, ešte agilnejších "biznismenov", či mafiánov.

Vieme, čo boli zač Fico a spol. Otázkou je, kto koho vlastne stvoril, keď Fico zháňal peniaze vlastnou hlavou. Od koho ich zohnal? Nezodpovedanou otázkou je aj to, kde Ficov učeň Pellegrini zobral peniaze pre svoju stranu a mohutnú kampaň. Sám ich isto nezarobil, keď má problém uveriteľne vydokladovať aj svoj luxusný byt.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenská verejnosť postupne rezignuje a mnohí predstavitelia štátu a úradníci dávno pochopili, že je lepšie spolupracovať s mafiou ako so štátom. Mocensko-politická klika má svojich ľudí všade: na polícii, v prokuratúre, na súdoch, v tajných službách. Je to skutočná mafia podľa definície a jej obeťami ani zďaleka nie sú len J. Kuciak a M. Kušnírová. Nemá jednu hlavu a má množstvo pešiakov. 

Nič sa na tom nezmení, pokým nebudeme mať radikálne zákony na potláčanie mafie vo všetkých sférach života a na skutočné preukazovanie pôvodu majetku. Súčasťou zákonov musí byť aj efektívne zhabanie nelegálneho majetku. Hlavne však potrebujeme armádu nekompromisných a štátu lojálnych úradníkov, policajtov, prokurátorov a sudcov. Takých, čo budú odhodlaní a nebudú sa musieť báť, že budú politikmi obetovaní, až pôjde do tuhého.

Skryť Vypnúť reklamu

Dovtedy sa dočkáme maximálne len výmeny figúrok, ktoré sa časom opäť vyfarbia. A budú nám rásť noví "naši ľudia", noví predražení právni poradcovia a audítori...

Lebo na rozdiel od poctivých zamestnancov štátu, títo vedia vygenerovať vývar z verejných peňazí. A o ten tu predsa ide celý čas!

Článok A. Valčeka si môžete prečítať tu:

https://domov.sme.sk/c/22467934/norbert-bodor-roky-tajne-podnikal-s-pentou.html

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  103
  •  | 
  • Páči sa:  593x

Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: bezpečnosť a obrana medzinárodné vzťahy stratégie a technológie Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, veliteľ NATO JFTC. Som členom prípravného výboru a splnomocnenou osobou pre vznik strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu