Účinná spravodlivosť po slovensky

Prípad L. Bašternáka je ďalším výsmechom občanom zo strany politicky sponzorovanej mafie a skorumpovanej justície.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Okresný súd v Trenčíne dnes podmienečne prepustil daňového podvodníka L. Bašternáka z výkonu trestu. Hoci prokurátor hodlá podať sťažnosť, tento prípad ilustruje ako u nás funguje spravodlivosť voči prominentom.

Takže si to zrekapitulujme:

Najprv všetci vyšetrovatelia roky tvrdili, že skutok sa nestal. Robert Kaliňák, najlepší minister vnútra v dejinách, vyhlasoval, že s dotyčným nič nemá a v podstate ho ani nepozná. Neskôr zúfalý bankový úradník Filip Rybanič pozrel na jeho účet a zistil, že od firmy tohto "nášho človeka" (rozumej Smeru-SSD) dostával exminister na účet státisíce. Filip Rybanič bol obvinený a následne odsúdený.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Až na tlak civilných osôb, ktoré museli zhromažniť potrebné dôkazy, bolo Bašternákovi vznesené obvinenenie. Následne sa pred súdom priznal a bol odsúdený na 5 rokov odňatia slobody. Vyšetrovateľom, ktorí jeho prípad roky zametali pod koberec, a teda sú dôvodne podozriví zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a trestného činu nadržovania, sa nič nestalo. Prokurátor nepožiadal o zaistenie všetkého majetku Bašternáka. Nič sa mu nestalo. Exekútorka a úrady umožnili prevod všetkého majetku Bašternáka (okrem bytu v ktorm býval Robert Fico) na príbuzných. Nikomu sa nič nestalo.

Bašternák sa priznal k ďalšiemu trestnému činu. Bol odsúdený aj za tento skutok. Prokurátor nežiadal o súhrnný trest, sudca upustil od súhrnného trestu, prokuratúra sa neodvolala. Nikomu sa nič nestalo a Bašternák de facto okrem výroku "vinný" nedostal žiadny trest.

Skryť Vypnúť reklamu

Riaditeľ väznice navrhol predčasné prepustenie Bašternáka za vzorné správanie po odpykaní polovice trestu za prvý skutok/trest. Vôbec mu nevadilo, že medzitým sa Bašternák stal recidivistom, lebo bol odsúdený aj za ďalší skutok. Nevadilo to ani sudcovi, ktorý ho dnes prepustil. Nikomu sa nič nestane!

Závery a poučenia:

1) Ak ste členom alebo sympatizantom smerohlasáckej mafie alebo justičnej mafie, prakticky sa Vám nič nestane. Za dva roky fešáckej basy, teda meditačného pobytu v štátnom zariadení, zarobíte milióny eur. Tie sa dokonca pekne preperú a sú čisté ako krištáľová studnička.

2) Ak ste chudák, ktorý opakovane ukradne pár zemiakov pre hladné deti, dostanete nakladačku a skončíte v base na dlhé roky.

Skryť Vypnúť reklamu

3) Ak skrížite cestu tejto mafii, tak Vám ľudia počnúc Donom Robertom a končiac Agentom 363 a ich poskoci zničia život a Vy môžete byť radi, že ste prežili.

Zdroj: DennikN, Bašternák sa môže čoskoro dostať na slobodu. Podľa sudcu v Trenčíne sa už polepšil (dennikn.sk)

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  103
  •  | 
  • Páči sa:  592x

Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: bezpečnosť a obrana medzinárodné vzťahy stratégie a technológie Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, veliteľ NATO JFTC. Som členom prípravného výboru a splnomocnenou osobou pre vznik strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu