Verejnú diskusiu celkom opustil zdravý rozum: Haló, je tam niekto?

Ekonomika krachuje, ľudia prichádzajú o prácu, blíži sa druhá vlna a Korony a my riešime opísané diplomovky, facebookové statusy a kultúrne vojny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Spomíname si, ako pred voľbami predstavitelia súčasných koaličných strán pri každej príležitosti hovorili, že oni sú nositeľmi tej odbornej zmeny, že oni budú štát spravovať lepšie a kvalitnejšie. Nuž, dnes, keď stojíme na prahu najväčšej krízy za posledných 70 rokov sa zdá, že Slovensko ako štát nielenže nefunguje ale ani neexistuje. Začnime "zhora." Prezidentka Čaputová si pre možnú infekciu koronavírusom nariadila karanténu a zrušila program, vrátane zahraničnej návštevy. Premiér Matovič vládne pomocou infantilných statusov na sociálnej sieti, ktoré už hádam neberie vážne ani jeho manželka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predsedu parlamentu prichytili novinári ako malého študentíka pri opisovaní, čo spôsobilo rozkol v celej koalícii. Médiá sú plné kváziodborných komentárov o tom, ako treba správne citovať v akademickej práci. Popri tomto cirkuse nikto ani len netuší ako minúť miliardy, ktoré k nám prídu z Európskej únie, nikto nepomáha drobným živnostníkom, ktorí sa, spolu so svojimi rodinami, ocitli v existenčnom ohrození a nikto ani nerieši čo so stovkami tisíc nezamestnaných, ktorí sa najneskôr na jeseň húfne prihlásia na úradoch práce.

V tomto štáte nie je momentalne nikto, kto by dokázal odpovedať na zásadné otázky a problémy, ktoré sa na nás nezadržateľne valia ako lavína. Čakajú nás sociálne nepokoje, možno aj násilného charakteru, vlna samovrážd, nárast zločinnosti, extrémizmu na oboch koncoch politického spektra a mnohé ďalšie scenáre. A pre vládu, parlament a mainstreamové médiá je najväčším problémom, či Kollár odpísal 25, alebo až 50% diplomovej práce...

SkryťVypnúť reklamu

Preto je na mieste otázka, "haló, je tam vôbec niekto, kto ešte má zdravý rozum?" 

Pavel Weiss

Pavel Weiss

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Líder strany 99% Občiansky hlas. 99% Občiansky hlas kritizuje korupciu, rozkrádanie a nesprávne priority počas vlády pravice aj ľavice po roku 1989 a za svoje hlavné priority považuje Zdravotnictvo , Ekonomiku , platovú rovnosť medzi ženami a mužmi, zníženie daní a odvodov pre nižšie a stredné vrstvy a vznik nových pracovných miest aj mimo Bratislavy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu