Analýza na Obvodnom úrade v Trnave

Aj napriek horúcemu letu a politickým prázdninám musím povedať, že novinári majú celkom dosť roboty. Nie je čo písať, tak sa venujú tým istým témam dookola. Jedna zdravotná poisťovňa a Kaliňáková reforma vnútornej správy. Najmä s reformou vnútornej správy stále používajú termíny ako efektivita, optimálnosť, prezamestnanosť a poriadne nikto nevie, čo v otázkach verejnej správy znamenajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nepáči sa mi, keď novinári od stola robia súdy a hodnotenia, ktorým chýba reálna znalosť problematiky. Samozrejme nie sú to amatéri a musia svoje vyjadrenia konfrontovať s realitou. Ale často krát aj obraz reality môže byť skreslený. Posledné dni čítam na sme.sk, snáď to možno nazvať žurnalistický seriál o práci Obvodného úradu v Trnave. Projekt ministerstva vnútra, denníka sme a pre mňa neznámej firmy Accenture (moja vedomosť o tejto firme nie absolutne relevantná) došiel k záveru, že na uvedenom úrade je 40% prezamestnanosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V článku nie je uvedená aká metodika bola použitá, iba krátko zhrnuté, že tá istá metodika je uvedenou firmou používaná na celom svete. Za týždeň prišli k tomuto výsledku, ktorý teraz svieti ako nehynúci príspevok dnešného internetového vydania. Aj napriek tomu, že konzultanti uvedenej firmy pripustili, že analýzy zvyknú trvať dlhšie, na Obvodnom úrade v Trnave na to stačil týždeň. Neviem aká je výpovedná hodnota tejto analýzy, keď metodika celosvetovo používaná nereflektuje osobitosti rozhodovacích procesov a práce slovenských úradov.

Ale odkaz všetkým je jasný, treba prepustiť 40% zamestnancov. Mne to zaváňa amatérskym primitivizmom a neuveriteľnou krátkozrakosťou. To je to najpodstatnejšie v tomto procese?

SkryťVypnúť reklamu

No uvedenú analýzu určite považujem za pozitívnu, lebo v jej výsledkoch nepochybne je veľa inšpiratívnych skutočností. Len treba pozerať sa tým správnym motivačným pohľadom. Hľadať riešenia, ktoré zohľadnia nie len osobitosti práce vo vnútornej správe, ale aj potreby občanov a štátu.

Ja neviem, čo znamená optimalizovať a zefektívniť prácu na úradoch po celej republike, ani neviem ako sa to dá dosiahnuť. Kto má ten tajný recept na najlepšiu správu štátu, ale mám pocit, že to nevie nikto ale jediný, ktorý sa o to pokúša je ministerstvo vnútra pod vedením R. Kaliňáka. Ja mu želám veľa odvahy a správnych rozhodnutí, lebo pri ďalších voľbách mu to voliči zrátajú. Dajme mu čas, počkajme na prvé kroky, prvé výsledky a až potom hodnoťme a kritizujme.

pavol palko

pavol palko

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek milión Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu