Buocik NIE alias Starosta Ružinova 2014 – 1.časť

Posledných 8 rokov som mal možnosť sledovať prácu starostov, vicestarostov a poslancov (bol som jedným z nich) v Ružinove. Vzhľadom na blížiace sa komunálne  voľby vám ponúkam môj (subjektívny) pohľad  na vec. Ju a ja terazky nekandidujem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

V kampani blúzni niečo o zeleni(NE)a stopke zahusťovaniu ale jeho súkromné aktivity aj návrhy v zastupiteľstve svedčia o inom..

Napr. si z mestskej zelene si „vyrobil“ stavebný pozemok pre svoj nový rodinný dom – toto nie je zahusťovanie Ružinova?!? Z bilboardov s tzv. 360 stupňovým úsmevom tvrdí niečo v zmysle dosť už bolo výstavby, chceme zeleň.

21.05.2013 v rámci 2.zmeny rozpočtu prichádzajú Buocikovci na rokovaní zastupiteľstva s návrhom na vyčlenenie 200.000 EUR na ?!? projekt centrálneho námestia v krásnom zelenom parku pred Paneurópskou vysokou školou (PEVŠ) na Tomášikovej ulici. Rozľahlý zelený park potrebuje face-lift povrchu chodníkov, doplnenie nejakých lavičiek, fitness prvkov, košov, ale nie pre kráľa-pána akoby povedal Polepetko projekt námestia za 200 tisíc evri. Spustenie petície proti zahusťovaniu počas predvolebnej kampane je fico-populizmus najhrubšieho zrna.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Že nevie Buocik riadiť, ukázal ako konateľ v Televízii Ružinov

S kolegyňou som v miestnom zastupiteľstve inicioval kontrolu v TVR. V žiadnej z ružinovských organizácií nebolo zisteného toľko „bordelu“ ako v tej, kde je Buocik jedným z dvoch konateľov. Nižšie uvádzam niektoré zo zistení. Možno si niekto povie, že sú to drobnosti, ale ako bude spravovať veľký Ružinov a aj Tvoje/moje dane, ak nevie nastaviť pravidlá a fungovanie v malej TVR?

 • Číslovanie a vedenie pokladničnej agendy neprehľadným spôsobom.

 • Vysoký pokladničný limit (nad 3 000 €)

 • Rozporuplnosť podmienok vyúčtovania dotácie v zmysle zmluvy a VZN 12/2012

 • Neuhradený záväzok - ročné nájomné za užívanie nebytových priestorov za roky 2012-13

 • Pohľadávka z neuhradených faktúr mestskej časti vo výške 8 448,- € z roku 2007. Europrojekt realizovaný z eurofondov.

 • Opravy účtovných dokladov neboli zabezpečené zrozumiteľným a preukázateľným a právnym spôsobom

 • Nedôslednosť pri inventarizácii cenín – stravných lístkov za obdobie 2011 a 2012.

 • Nadspotreba pohonných látok

 • Zakladanie faktúr a inej dokumentácie - nevenovanie dostatočnej pozornosti

Rádovo predražená a zbytočne nákladná Buocikom riadená Televízia Ružinov

Terazky neriešim skutočnosť ktorej modrej farbe bola a je TV servilná, a či bol riaditeľ aj šéfredaktor členom správnej fresh(o) strany , ani to že duchaplný riaditeľ z potápajúcej sa lode preskočil do sieťky za ktorú do zastupiteľstva rôznevýhodyztohopožívajúc kandiduje . Zameriam sa na náklady.

SkryťVypnúť reklamu

MČ Ružinov dotuje TVR a RE z daní Ružinovčanov sumu cca 365 000 EUR ročne. Na základe Zmluvy o vytvorení autorského diela a udelení licencie na jeho použitie (Autorský zákon) boli v TVR vyplatené honoráre: v roku 2012 vo výške 118.096,-€, v roku 2013 vo výške 144.227,-€. Fígeľ je schovaný v skutočnosti, že zmluvy “pod autorským zákonom“ nemôžu byť zverejnené. Ako k tomu ale prídu Ružinovčania, ktorých dane VEREJNÉ FINANCIE Buocik skryl pod autorský zákon?

Televízia v Starom meste si vystačí s dotáciou cca 10x menšou ako v Ružinove. Pri rozumnom zoptimalizovaní TVR (vrátane zmeny programovej štruktúry podľa feedbacku Ružinovčanov) si viem predstaviť , že za jeden 4-ročný cyklus je možné ušetriť prostriedky napr. na minimálne 10 z gruntu nových detských ihrísk.

SkryťVypnúť reklamu

Dovolím si vysloviť zatiaľ domnienku, že Buocik vyštval miestneho kontrolóra Harmana po kontrole v TVR.

Podľa správy z kontroly v TVR je aj menej zdatnému investigatívcovi zrejmé, že správa, ktorú sme dostali do rúk, nie je prvá verzia správy, ktorú nám kontrolór zverejnil. Čo sa dialo následne, zatiaľ len dedukujem, ale som hlboko presvedčený o tom, že pravda skôr či neskôr vypláva na povrch. Do celkového obrazu môže prispieť aj skutočnosť, že novým kontrolórom sa po (?vynútenej) rezignácii pána Harmana stál dovtedajší za SDKÚ-DS poslanec a Buociková „ľavá“ ruka, pán Furin. Pozn. o jeho pravej ruke dám niečo neskôr. Viete si predstaviť ,že Ružinovu bude starostovať niekto, komu robí kontrolóra jeho stranícky „kamarát“? Mne Ružinovčanovi to nepríde ani vyvážené, ani rozumné.

SkryťVypnúť reklamu

Buocikove pozemky pod Materskou školou Exnárova a v okolí

Z Buocikovho blogu: Áno, som spolu s manželkou 20% spoluvlastníkom pozemkov pod asi polovicou škôlkarského areálu na Exnárovej 6. Podiel na pozemkoch sme nadobudli v septembri roku 2010, ešte pred tým ako som bol zvolený za ružinovského poslanca. Podiel na pozemkoch sme nadobudli kúpou od mojich advokátskych klientov, ktorých som vo veci vysporiadania dedičstva od roku 2008 zastupoval.

Fíííha, skúsim uvažovať, či ako budúci nádejný poslanec/vicestarosta (verím nie starosta 2014) mohol vo veciach vysporiadania bojovať za Ružinovčanov. Pokiaľ viem, na pozemkoch fungovala materská škola desiatky rokov (od roku 1966), nebolo možné v prospech Ružinovčanov príslušné pozemky vydržať prípadne s mestom a mestkou časťou riešiť napr. zámenou? Vy ste do toho z môjho pohľadu šli agresívnejšie a máte 20% podiel na pozemkoch a nebyť aktivity rodičov v MŠ Exnárova, ktovie aký by dnes bol status quo, nakoľko ste si za cieľ stanovili: „ Za úlohu si beriem vysporiadanie pozemkov pod našimi školami a škôlkami."

Už jemne naznačená výroba stavebného pozemku pod plánovaným domom na Slivkovej ulici

Veľa čitateľov sa až sem kvôli dĺžke článku nedostalo, skrátim to. Musí byť sakra šikovný človek, ktorý dokáže z mestského pozemku odrezať úzky slíž, ktorý následne čiastočne vyhandluje s potenciálnymi novými susedmi a vyrobí novú stavebnú parcelu. Následne na pozemok umiestni dom tak, že novým susedom totálne znehodnotí ich parcely a záhrady. S poriadnou dávkou pozemkového špekulantstva, hrošej kože to ide a Jankovi sa to podarilo.

V kampani sa chváli ako vybavil jedálne v ZŠ a MŠ ale že rodičom školopovinných detí z vreciek vytiahol viac peňazí už nepovie. V lete 2012 navrhol úpravu VZN v rámci ktorej navrhol nový príspevok na réžiu školskej jedálne. Každé Ružinovské dieťa ktoré sa stravuje v jedálni prispieva škole/škôlke mesačne o ca 6 EUR viac ako dovtedy. Pri 3 člennej rodine je to za rok cca 180 EUR.

Rozbil Ružinovskú pravicu

Jeho túžba po moci a zhruba 2 roky tomu podriadená politika spôsobila že v zastupiteľstve si koaličný politici nerozumeli, nepočúvali sa, intrigovali. Stratégia znela sabotovať prácu starostu Dušana Pekára a vytvoriť svätožiaru pre Buocikove volebné plagáty. Hlasy pravicovo orientovaných Ružinovčanov sa žiaľ prerozdelia, keďže proti sebe stoja dve koalície. Profitovať z toho môžu jedine fico(kandidáti/voliči).

Prajem Ružinovčanom (ale aj iným mestám, obciam, mestským častiam) čo najviac angažovaných ľudí v politike, pre ktorých je osobná angažovanosť vo verejnom priestore poslaním. Politiku ja osobne chápem a odvodzujem od anglického slova minister = starať sa, slúžiť, rozumne spravovať.

Z môjho pozorovania je pre Buocika politika priestorom pre rôzne záujmy, špekulácie a realizáciu svojho ega. Ak by som ho mal popísať jedným slovom, povedal by som špekulant. Ružinovčania si zaslúžia viac ako lacnú kávu s mastným buočikom prekrytú neúprimnym predvolebným úsmevom. Janovi Buocikovi na vyretušovaných-voskových široko-úsmevných predvolebných bilboardoch neverím ani nos medzi očami, nie aby som mu zveril spravovanie mojich/Vašich daní.

Pavol Šmilňák

Pavol Šmilňák

Bloger 
 • Počet článkov:  20
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Som šťastne ženatý, otec piatich detí, kresťan, projektový manažér v oblasti BI a DWH, angažovaný občan so skúsenosťou v lokálnej politike. Cítim osobnú zodpovednosť za dianie okolo mňa. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáZ poslaneckej lavice v RužinovDenník z púte do CompostellyMIX MAX

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu