Kedy konečne za vlastné a decentne..!?

Čo dedina, či mesto, to "kultík osobnôstky" starostu, vytváraný zväčša zveličovaním bežnej práce a riešiacich iba zlomok potrieb obyvateľov. Reakcie, na kritiku "zamestnávateľov -voličov", zväčša nepriateľské až výhražné. Neprimerane vysoké odmeny a iné "naturálie", nadčasy vykazované iba proforma, za permanentné vysiľujúce pracovné nasadenie,dokonca aj na služobkách... Máločo totožné so sľubmi, ktoré predsa len vymámili hlas vo voľbách aj od Teba... Hoci len dočasne, na dobu určitú, no dosť dlhú na zabezpečenie seba, rodiny a kamarátov do budúcnosti /odstupné nepočítam.../.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Žeby charakteristika väčšiny súčasných starostov a primátorov, ktorí sa znova pokúšajú sadnúť do už vyhriateho kresla vlastným zadkom..?!

 Obrázok predvolebný, prichádzajúci pravidelne, s väčšou podobnosťou na predchádzajúci, ako tradičné počasie v ročnom období. Čoraz väčšie bilbordy, tváre v nadľudskej veľkosti, škľabiace sa tuším aj na verejných WC, so sprofanovanými sloganmi...Kto to všetko, pri tejto dražobe, platí a s drzou okázalosťou sľubuje nesplniteľné?, určite nie dotyčný, "najvhodnejší" kandidát.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predražovanie všetkého, sa už stalo akoby živnou pôdou na následné "akcie", falošne sa zaliečajúce našim peňaženkám. Paralelu, hlavne vo "výpredaji sľubov" z kampaní, vidím aj v politike - malej či veľkej. Ľúto je človeku hlavne tých stromov na papier. A zaplatíme to aj tak len my, voliči, konzumenti, skrytou formou, niekoľkokrát a poriadne zdanené. Riadne drahý život oproti lazníkom, či bezdomovcom, bez zvýšenia úrovne...

Mimovolne sa mi natíska vtip, keď Dežo prichytený v cudzej záhrade ukazuje na výkaly a hovorí,-"Ja som sa tu bol iba, tento...". -"Nuž ale, veď je to od psa Dežo!?" -"Viete, psí život, psie hovno, pán môj..!"

SkryťVypnúť reklamu

Ozaj, sú medzi kandidátmi aj taký, čo sľubujú, že hneď ako budú zvolení, zakážu chovať psov, mačky, všetku srstnatú zver a plazy nehorázne zapáchajúce a znečisťujúce vrátane výťahu a svojho pána, aj celé okolie sídlisk..?! Tiež, že zbavia bežných slušných občanov asociálov, ktorí ohrozujú okolie, sú rozdrapení, s mafiánskymi spôsobmi nadradenosti a neohrozenosti?! Alebo zatočia s nadmieru hlučnými, neplatičmi nájomného, ale často okázalo oplzlo nadávajúcimi na každého a bez príčiny?!

Neverím, lebo všetci týto majú hlas rovnakej váhy a mohol by chýbať v konečnom súčte...

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu