Podarí sa vyhrať Nemcom tretiu svetovú...?

Ale áno, Nemecko rozpútalo najprv I. svetovú vojnu a po porážke neuspelo ani v II.- hej. Dopady riešil celý svet vždy niekoľko desaťročí po ukončení... Obete na ľudských životoch, pokazené vzťahy medzi tými čo prežili, dlhoročná nenávisť voči národu, materiálny rozvrat vôbec. Všetko postupne vymazal čas, nový výklad dejín a honba potomkov po živote v prepychu. To, čo sa v nedávnej histórii nepodarilo Nemcom a jeho spojencom zbraňami a surovou silou - reálna nadvláda nad národmi v Európe, či svetom - o to sa pokúsili ekonomickými pákami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Dôvody vzniku a postupného rozvoja EÚ na kapitálových základoch, ako ekonomickej a vojenskej protiváhy východnému bloku, vyhovuje najimä jednému z víťazov II. svetovej vojny - USA. Ani bundeswehr im nevadí...

No čo... Zasa to Germáni potiahli dosť ďaleko. Zdá sa, že zo spojencami - my znovu s nimi - sú už v celej Európe, časti Afriky, Ázie. Mašinéria k duhu hegemóna zanecháva za sebou značné obete, ako pri každej svetovej, no stále silnie cez banky, nadnárodné spoločnosti, firmy. Len dočasne sem tam prehráva bitku o štátne hrozienko,v prospech "miestnych partizánov", aby sa nasledovne zmocnila absolútneho vplyvu v štáte samotnom... V pozadí asi s najsilnejším samovládcom sveta z poza oceánu, rieši nespokojnosť menšín na všetkých kontinentoch - najradšej kapitálom, ihneď po vybúrení sa "Veľkého brata - agresora", vlastniaceho superpernamentku oficiálnosti z OSN.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes ťažko prorokovať, či Maastrichtsko - Rímske spoločenstvá, po defraudácii verejných zdrojov asi komplet u všetkých únionistov, prehrali iba bitku o spoločnú menu, alebo sa dostali do područia žltého národa spoza veľkého múru... Tajná zbraň Nemecka - jediné totalitné vedenie ťaženia - by mohli načas úplnú kapituláciu oddialiť.

Mne sa to však javí jednoznačne zasa ako porážka..., keď nie pozostalí po obetiach rozpínavosti kapitálu, tak nerovnovážny stav v prírode, ukončí "...tretiu svetovú ekonomickú" !

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu