Komu zvonia do hrobu

Peripetie pri tvorbe, zákonnej podobe a schvaľovaní zákona o preukazovaní pôvodu majetku, skončili jeho prijatím ešte "za Fica", s platnosťou od januára tohoto roku. V súčasnosti, podľa vyhlásenia GP, sa objavili udania na viaceré osoby, celkom 30, z čoho dvaja sú vysokopostavení politici - Ivan Mikloš a Ján Slota. "Žiadostivo" sa očakáva v národe, zverejnenie o začatí konania finančnej polície aj voči Vladimírovi Mečiarovi... Priznám, potešenie i keď suchého oznamu a nádej vo vysvetlenie, ako sa dá dostať k nehoráznemu bohatstvu jednotlivcov u nás, rozozvučí vo väčšine ľudí už riadne "zhrdzavenú strunu" !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Veď ako sa dá rozumne, hoci s prihliadnutím na nerozumné a deravé zákony, vysvetliť nemorálny stav rozdielnosti v bohatstve, len niekoľko rokov po prevrate politického systému so spoločnými výrobnými prostriedkami a kapitálovým vlastníctvom v štáte ? Nemorálny stav - iba čiastočne vystihuje charakteristiku prepychového života "tisícky", zväčša veriacich podnikateľov, maklérov, finančníkov, umelcov, politikov, či - mafiánov... Alebo sa dá hovoriť iba, o mafiánoch ?!

Profesné vrstvenie v spoločnosti, nedáva odpoveď na vysvetlenie priepasti vo vlastníctve majetku. Ani vzdelanostná úroveň nie. Dedičstvom získané hodnoty, vrátenie podnikov súkromným vlastníkom, odškodnenie za protiprávne znárodnenie a postihy, to všetko je zlomok z disponibilného národného bohatstva v štáte do prevratu 89´.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spustila to "privatizácia". Bezohľadná nenažranosť, podporovaná volenými potentátmi, tiež všemožne, no hlavne ideologicky - zahraničnými bielimi goliermi, sa prejavila ako prirodzený jav pri rabovačke ! Keď k tomu pridáme nezáujem väčšiny zákonodarcov o vynútenie právnosti a čitateľnosti tohoto "aktu" rozkrádania (vlastne to ani nešlo - rozpor !). Kolonizačný proces západu, potom hravo dokončil začaté. Ešte dnes doznieva zbavovanie sa všetkého hodnotného z národného majetku, ako posledné - "hody hyen"....

A slovenská buržoázia je na svete, chorá, žobrajúca chudoba tiež a s ňou kriminalita v malom, často z núdze. Z piedestálu nedotknuteľnosti, to riešia tí, ktorí kradli vo veľkom ! Paradox, ktorý by mohol byť pochovaný začínajúcim procesom realizovaným nestranne, spravodlivo, nekompromisne ! Ak však bude trvať dlho, čas vytvorí mimikri, ako u Májskeho, Možiša a mnohých ďalších, s ktorými to polícia so súdmi robí, ako rybár na pretekoch...Koho chytí - toho pustí ! Body sa počítajú ?!

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu