Nikto ich nemá rád...a budú ich aj nenávidieť !

Obdobie plesov, ale nie len...Znovu sa zviditeľnia a budú ohurovať národ drahými róbami, autami, spôsobom života, vzťahmi, milodarmi... "Celebritami" nazývané osoby, žijúce na "vysokej nohe" a "ich" večne forsírované postavenie v práci, záujmy, "ich" deti a kontakty, "ich" maniere, plány a dovolenky, "ich" zlozvyky, slabosti, nemorálnosti a možno ani nie celkom "ich"- bohatstvo... Slovensko "točí" okolo stovky tých istých, hoci nie je najmenšie na svete.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Nie, nie je to len závisť neschopných, ktorí s novinami v rukách a skrivenými tvárami žasnú nad "pikoškami zazobancov". Ani úbohosť neschopných divákov, prenasledovaných vtieravými zbytočnosťami z "ich" života. Je to skôr pocit pobúrenia nad nerovnosťou, absolútne nesúvisiacou so schopnosťami (neplatí u športovcov). A z plytvania hodnotami, ktoré chýbajú tisíckam ich skutočných tvorcov. Vraj, iba pred bohom sme si rovní - takto je ten "biľag" druhoradosti väčšiny v triednej hierarchii zdôvodnený... Je prirodzené, že vyvoláva - a to na celom svete - antipatie voči nim - boháčom !

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Málokto je spokojný s tým čo má, čo vlastní a ako - tak ovláda. Mnohí z nás zasväcujú celý život honbe za mamonou, postavením, slávou a závisti bohatším. Ambície so šťastím, vynaliezavosť, známosti a risk, bývajú triedička na umiestnenie v rebríčku úspešnosti. Tej nižšej... Koktail dravosti, hazardu, bezohľadných podvodov úplatkov a zastrašovania, zasa predpokladom bohatstva... Nehorázneho !

Avšak najvýznamnejší spôsob, ako sa stať členom klubu horných tisíc, je využiť možnosť ukradnúť, príležitosť obohatiť sa, na úkor iných. Vlastne, takmer vždy ide práve o to. No pravdaže, zákonmi ošetrená krádež, nie je trestná, tak čo...?! Tichá, dobre utajená spriaznenosť aktérov - predpoklad úspešnosti. Nakoniec ich ešte oceňujú za ojedinelý prínos spoločnosti !

SkryťVypnúť reklamu

A keď už majú takmer všetko, už to neutajíš, vtedy to prichádza. Falošný, až vtieravý postoj podriadenosti okolia! Akéhosi strachu z možných problémov od všemocného... Boháč neomylne cíti vynútenú hru chudáka - o výhody a finančný prospechu od mecenáša - robí mu to dobre, rastie sebadôvera a na strach zabúda...

Elita si kupuje falošné priateľstvo, náklonnosť, no hlavne zhovievavosť chudoby voči nim. Majú to ťažké, najimä ak ich navyše bolí - výška ceny. Aj za toto sa jednajú, znižujú ju, ako sú naučení za tovar... Na druhej strane, už iba fanatickí jednotlivci dnes dokážu odmietnuť úplatný peniaz, ktorý si aj tak v práci dodatočne oddrú. Málokedy oň skutočne zabojujú - úspešný vzor lekári.

SkryťVypnúť reklamu

Mecenáša neznášame práve za jeho úplatok - dar a ním vynucované prejavy rešpektu, náklonnosti, vďaky.

Ľudia nenažrancov nenávidia úmerne k množstvu peňazí ktoré vlastnia - a určite budú, tak ako nakoniec vždy v minulosti, prví na rane, keď sa začne mela. Za všetky životné potiaže neuznávaných, ktoré ich stretnú a nebudú sa dať prežiť... Všetci sa nemajú kam skryť, splynúť s masami, lebo nedokážu žiť tak, ako masy.

Vždy pritom zhorí aj obilie a časť pýru zostane... Ale osoží.

Život nadobudol kontúry maškarného plesu, kde realita za škraboškou, vyzerá hrozivo. Vyhlásení sponzori však radi platia za ilúziu... Veď to nejde z poctivého !

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu