Róbert Fico je provokatérom od prvého dňa, ako vstúpil v drese SDĹ na politickú scénu Slovenska.
Pre mladších treba pripomenúť, že SDĽ nebolo nič iné, len premaľovaný komunistický vrak na ružovo, vrak plný komunistov. Vďaka provokáciám, ficovinám sa Fico čoskoro stal najpopulárnejším komunistom vo vraku menom SDĹ. Ficovi nikdy nechýbala odvaha povedať najväčšiu demagógiu, hlúposť, klamstvo. Od začiatkom sa riadil heslom, „je to blbý, bude se to líbit“, od začiatku chrlil tisícky ficovín, od začiatku bol na prvom mieste populistom a na druhom komunistom. Od začiatku provokoval. Provokácie a ficoviny mu prinášali permanentný rast popularity.
Dnes je na Slovensku Róbert Fico jednotkou populizmu a nacionalizmu.
Z tretej cesty, na cestu nacionalizmu prebehol Fico úplne vedome. Fico presne vie, čo chce počuť jeho volič. Fico presne vie, čo si želá jeho volič. Fico presne vie, čoho sa bojí jeho volič. Jeho volič sa okrem iného obáva Budapešti...
Podľa Fica Maďarsko kladie ultimáta, provokuje a vydiera. Fica najviac poburujú hlavne slová o zodpovednosti, ktoré zazneli z Budapešti.
O zodpovednosti Fica za svojich koaličných partnerov.
Iste. Slovo zodpovednosť populista Fico z duše nenávidí.
Nezodpovednosť a hlúposť pri bleskovej tvorbe koalície so Slotom a Mečiarom, sa Ficovi vracia ako bumerang. Fico vedel a vie, kto je Slota. Fico vedel a vie kto je Mečiar. Fico vedel a vie o čo ide SNS, Fico vedel a vie o čo ide Mečiarovi.
Fico dobre vie, prečo otvorene neposadil do svojej vlády Slotu a Mečiara, dôvod bol jediný, chcel pred očami verejnosti a Európy demonštrovať, že vlastne on so Slotom a Mečiarom nemá nič spoločné, aj keď sú jeho koaliční partneri. Lenže Fico dal úplne zámerne kreslo ministra školstva a ministra regionálneho rozvoja SNS. Fico vedel, že ide o naprostú provokáciu. Fico vedel, ako je maďarská menšina, SMK citlivá práve na obsadenie spomínaných postov. Fico vedel, že skôr či neskôr konflikt prepukne.
Fico vyprovokoval konflikt úplne zámerne už pri kreovaní vlády.
Dnes Fico len pokračuje v provokáciách a provokuje aj Budapešť. Ťažisko útoku od SMK preniesol Fico zámerne na Budapešť, lebo konflikt s Budapešťou mu v čase neistoty jeho voličov nesmierne vyhovuje. Jeho volič sa obáva. Nesmierne obáva. A obáva sa aj Janko Slota, že mu Fico preberie voličov a tak graduje vulgárnosti a nehoráznosti. A náš premiér sa ho zastane a vraví, že ho Budapešť vyprovokovala. Pravdou je, že Slotu vyprovokoval Fico privlastnením si tém a rétoriky extrémneho nacionalizmu na Slovensku.
Fico je dnes na Slovensku extrémnym nacionalistom číslo jeden a Slotovi zostáva, už len fľaša, vulgárnosti a oči pre plač.