Výkyvy

Minule sa mi podarilo po dlhšom čase opäť raz pozrieť spravy.... Keďže to bol týžden po voľbách, na pretrase boli príspevky pre politické strany za volebné výsledky... (http://www.topky.sk/cl/100535/1303150/Strany-sa-na-volbach-poriadne-nabalia--S-50-milionmi-si-mozu-robit--co-chcu-)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Nemávam problémy s tlakom, ale táto správa mi ho trochu rozkývala, dokonca dva krát... Celkovo si politicke strany za styri roky "parlamentovania" rozdelia skoro 50 milionov eúr. Tu sa mi tlak zvýšil prvý krát. 50 miliónov eur rovná sa 1,5 miliardy bývalých slovenských korún. Pre porovnanie ide o sumu približne rovnú prijmu štátneho rozpočtu zo spotrebnej dane z liehu, piva, vina a elektriny kumulatívne za február 2012. Čiže všetká tá vypitá pijatika a "spalená" elektrina (pre poriadok iba spotrebná daň z týchtov tovarov) do konca februára šla na naše "úspešné" politické strany a ich výsledky.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhý krát, kedy sa mi srdce otriaslo bolo, keď som uvidel sumu príspevku, ktorý získa naša "veľstrana", strana zabezpečujúca Slovákom istoty (dane a s..ť), strana, ktorej predseda, pardón hlas podobný hlasu predsedu vedel zabezpečiť milióny eur strane istoty... Táto strana zákonite a logicky "zhrabne" najväčšiu časť príspevku, temer 24 miliónov eúr. Keď som si to prerátal na starú menu vyšlo mi úctihodné číslo: 720 miliónov slovenských korún ! ! !

Neviem, prečo, ale zrazu som mal pred očami minuloročné správy o veľkej razii na východoslvenského "podnikateľa" M. Varehu, ktorý podľa všetkého obral štátny rozpočet o 29 miliónov eúr na podvodoch s DPH. (http://www.sme.sk/c/5787345/stat-odhalil-danovy-podvod-za-29-milionov-eur.html). Je síce pravda, že strany dostanú tento príspevok legálnou cestou, ale predsa len nie je na mieste otázka o spôsobe financovania politických strán? Pán Vareha podvodným spôsobom obral všetkýc nás dovedna o 29 mil. eúr. V tomto prípade prebieha vyšetrovanie z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu. V pípade volieb z 10. marca sme sa však sami obrali o skoro 50 mil. eúr a celkom legálne.

Peter Mihalík

Peter Mihalík

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manžel a novopečený otec, ktorý sa zaujíma o dianie vo svete a chcel by sa podeliť so svojimi názormi s ostatnými ľudmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu