Spoznajte Anglicko so mnou IV. - Blackpool.

Na malý okamih som si oddýchol s rodinkou a už som opäť na stránkach blogu, aby som sa s vami podelil o ďalšie cestovateľské skúsenosti a krásy. Tentokrát som pre vás vybral mesto, ktoré na pohľadniciach nazývajú aj anglickým Las Vegas. Je to mesto zábavy, relaxu, oddychu a samozerejme plné cestovného ruchu. Toto mesto sa volá Blackpool.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Do mesta Blackpool prichádza ročne za zábavou a oddychom viac ako 16 miliónov ľudí. Čo sa určite nedá povedať o každom anglickom metse. Domáci obyvatelia tvrdia, že práve preto bolo toto mesto postavené a hlavne s myšlienkou relaxu a spoločnej rodinnej zýbavy bol Blackpool ďalej budovaný. Naozaj toto mesto ulahodí každej duši, či už ste veľký hráč, alebo máte radi adrenalinovú zábavu, divadlo, galérie, či len letnú podvečernú prechádzku po pobreží so zapadajúcim slnkom v pozadí. 

Obrázok blogu

Najzaujimavejším a najnavštevovanejším je určite pobrežie tohoto malebnémo mesta plného ľudí z rôznych kútov nie len Anglicka. Očakáva vás tu viac ako 7 míľová piesočnatá pláž popri ktorej sa ťahá nekončiaci reťazec hotelov a návštevných domov po celej dĺžke pobrežia. Na pláži sa môžete rovnako venovať "sfarbovaniu" svojho tela ako aj plávaniu. Jednou zvláštnosťou je však určite to, že ak chcete pocítiť hĺbku Írskeho mora, ktoré obmýva brehy Blackpoolu, musíte zájsť trošku ďalej od brehu, pretože pláž nie je zdaľeka stŕma. Najviac je to viditeľné v dobe, keď nastáva príliv alebo odliv. More sa v tomot prípade posúva, alebo sťahuje, aj viac ako o 500 m.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Írske more - viditeľný rozdiel medzi prílivom a odlivom.

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Celé pobržie lemujú rôzne kasína, herne, zábavné parky rovnako ako aj zábavné komplexy pre celé rodiny s rôznymi atrakciami nekonečných rozmerov. Všetko je prispôsobené tomu, aby ste jednoducho mylseli na všetko, len nie na bežný deň v práci alebo v škole. Blackpoolskej pláži dominujú tri móla. Najstaršie z nich "NORTH PIER" bolo otvorené v roku 1863. Každé z týchto troch mól je venované samozrejme jedine zábave, ktorú si môžete vychutnať priamo nad morom. Na druhom móle "CENTRAL PIER" sa môžete pozrieť na Blackpool a jeho krásy s výšky otáčajúceho sa kolesa. Verte, jedinečný zážitok. Posledné mólo je venované skôr pre vyznávačov adrenalínových atrakcií a zábav.

SkryťVypnúť reklamu

Celému mestu však dominuje "BLACKPOOL TOWER", ktorá je svojou stavbou a konštrukciou podobná Eiffelovej veži v Paríži. Nie je to náhoda, pretože stavitelia chceli aj týmto spôsobom prilákať návštevníkov do tohoto mesta zábavy. Z vrcholu veže, kam sa dostanete iba výťahom , je ohromujúci výhľad na celé pobrežie, rovnako ako ja na mesto a more. Najväščiou zaujímavosťou je však možnosť chodenia po sklanenej dlážke a sledovanie výšky pod vašimi nohami. BLACKPOOL TOWER je súčsťou obrovského komplexu, kde sa nachádza hlavne známy "CIRCUS". Dvakrát denne sa tu odohráva úchvatné predstavenie, ktoré trvá 2 hodiny. Súčasťou tohoto komplexu je aj "LOUIS TUSSANDS WAXWORKS", teda dom voskových figurín, kde môžete takpovediac stretnúť veľa známych osobností.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Obrázok blogu

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Blackpool, určite to urobte minimálne dva krát. Jeden krát počas horúcich letných dní a druhý krát v období od začiatku septembra do skorého novembra. V tejto dobe totiž celé mesto žije "ILLUMINATIONS". Neviete si predstaviť ako na vás zapôsobí viac ako pol milióna svetile a svetielok, ktoré dekorujú a lemujú promenádu na pobreží po celej jej dĺžke. Uprostred noci sa na oblohe odohráva "LASER SHOW", ktorú nie náhodou porovnávajú snáď s najväčším mestom zábavy. Skutočne máte pocit, ako keby ste sa ocitli v Las Vegas. V tomto období stretnete na uliciach viac ľudí vo večerných hodinách a v noci, ako za bieleho dňa. Každopádne si túto nádheru nenechajte újsť.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Za zmienku určite stojí aj návšteva "OPERA HOUSE", "GRAND THEATRE", "GRUNDY ART GALLERY", alebo nádhernej "WINTER GARDEN",ktorá bola otvorená už v roku 1878. Nespočetné množstvo reštaurácií, kaviarní, barov a stánkov s občestvením striedajú rôzne domy hrôzy, pirátske ostrovy ako aj "SEA LIFE CENTRE" , kde sa na okamih môžete ocitnúť v podmorskom svete spolu so žralokmi v sklenenom tuneli. Rovnako však môžete vstúpiť do bájnej Atlantídy a pri pohľade na podmorský život si vypočuť je príbeh.

Obrázok blogu

Nakoniec vás nespočetné množstvo vôní a chutí smažených rýb alebo iných špecialít prinúti si na okamžik sadnúť a doplniť energiu. Týmto mestom asi neprešiel nikto, kto by si práve pri takejto príležitosti nedal anglické národné jedlo "FISH AND CHIPS", aj keď o kalóriach radšej pomlčíme. Po výdatnej strave je na správnom mieste dať zbohom aj smädu. Pre toto krásne miesto, plné života vám odporúčam jednoznačne pivo značky JOHN SMITH - ako ináč, Extra cold.

Nakoniec sa môžete prejsť po brehoch Írskeho mora v kľudnej časti Blackpoolu po promenáde. Na okamih sa zastavíte, sadnete si, len tak sa zahľadíte na more, necháte svoje myšlienky voľne lietať v prímorskom vánku a verím že sa budete cítiť fajn. Oddýchnutý, zrelaxovaný a znovuzrodený. Týmto mestom nepohrdli ani osobnosti ako Bill Clinton alebo Kevin Spacey. 

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Peter Mirilovič

Peter Mirilovič

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..som človek , ktorý stále verí a dúfa vo všeobecné dobro...v jednoduchosť a prirodzenosť ľudstva ako takú..chodím po svete a sledujem všetko čo sa okolo mňa deje...na jednej strane som výnimočný a jedinečný ako každý z vás, ale ne druhej strane som súšasťou každého jednotlivca a som rovnaký ako všetci tí, ktorý žili predomnou, aj ako všetci tí, ktorý prídu po mne.... Zoznam autorových rubrík:  cestovaniefoto-cestovanieAnglicko a život v ňomOzbrojené sily SRScotlandHrady a zámky v UKSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu