Pár štatistík o obnoviteľných, veterných, zdrojoch

Písmo: A- | A+

Veterná energia je skvelý koncept, prijímame neuveriteľný a obnoviteľný energetický potenciál len z prírody. O čo viac, návratnosť projektov je veľmi krátka, síce odlišnosti musia byť prítomné.

Fínsky známy mi ju potvrdil ako nepresahujúcu jeden rok, pri rozumnom finančnom riadení a vôbec zdravom prístupe - právne a ostatné legislatívne otázky. Nečudo teda, čo nám stojí za hranicami s Rakúskom.

Ako je na tom svet v číslach? Isto počujete, že Nórsko, Škótsko a Dánsko dominujú, mne je prekvapením, že Čína má najväčšie svetové kapacity a tiež silno investuje do tohto odvetvia. Druhé sú USA, nasleduje Nemecko. Prepočty na celkovú produkciu však vravia v prospech severanov a to jednoznačne. 

Ďalej škoda slov, pripojím Vám grafy.

Obrázok blogu
(zdroj: agenda.weforum.org)
Obrázok blogu
(zdroj: agenda.weforum.org)

Zdroj: https://agenda.weforum.org/2015/06/which-countries-generate-the-most-power-from-renewables/?utm_content=buffer01225&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Mierne smutné je, že Slovensko... je úplne vzadu. Pritom už i len po ekonomickej stránke, je to skvelý biznis. Súdruzi asi nevymysleli... počkať, žiadny už nie sú... alebo azda áno? 

Skryť Zatvoriť reklamu