Kvačianska a Prosiecka dolina

Kvačianska a Prosiecka dolina sú dve známe doliny nachádzajúce sa v Chočských vrchoch, ktoré sa zvyknú absolvovať ako okruh.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

MAPA: HIKING

Od parkoviska v Kvačanoch sa vydáme smerom po žltej značke k ústiu Prosieckej doliny. Cesta vedie po lúke obchádzajúc kopec z ľavej strany.

Prosieckou dolinou nás vedie modré značenie. Hneď v úvode prechádzame popri potoku Prosiečanka cez vráta tiesňavy. Ďalej sa pokračuje lesom až k vodopádu Červené piesky.

Od vodopádu prejdeme tiesňavou po železných rebríkoch a vychádzame na lúku vedúcu k Veľkému Borovému. Odtiaľ schádzame dolinou Borovianky do Kvačianskej doliny. Ešte pred miestom Oblazy je možné pozorovať Ráztocký vodopád. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mlyny oblazy sú kultúrno - technickou pamiatkou nachádzajúce sa v Kvačianskej doline. Stoja tam dva mlyny (horný a dolný) z 19. storočia. Oba mlyny sú uvedené do prevádzky a je umožnené do nich vstúpiť a prezrieť si interiér.

Peter Remeň

Peter Remeň

Bloger 
  • Počet článkov:  171
  •  | 
  • Páči sa:  35x

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

278 článkov
INESS

INESS

110 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu