Zametanie na senickej prokuratúre

Písmo: A- | A+

Predstavte si, že prídete na kataster a zistíte, že Vaša nehnuteľnosť je záhadne a bez Vášho vedomia zrazu vlastníctvom niekoho iného? Kočner?!!! Nie, veď ten sedí.....

Predstavme si, že si človek stavia dom v ktorom chce žiť. Stavia, stavia, vynakladá finančné prostriedky a úsilie v domnienke, že si buduje teplo domova. Keď ho ako tak dostavia, tak príde na Kataster Senica, že by si rád dom aj zapísal ako svoje vlastníctvo. Lenže tu zistí, že dom, ktorý si staval mu už nepatrí a patrí niekomu úplne inému o čom nemal ani len tušenia.

Kataster zavševravne mlčí a stavebník má len oči pre plač. Obráti sa preto na súd ako poriadny občan a osoba, ktorá verí v právny štát. Akonáhle sa obráti na súd, zistí, že domček zasa zmenil majiteľa. Obráti sa preto na prokuratúru tým, ako je to možné? Ako je možné, že si postavím dom, ale majiteľom je niekto iný? Ako je možné, že ten istý dom, ktorý ja síce reálne užívam, je zrazu niekoho iného a keď sa obrátim na súd, tak zasa zmení majiteľa?

Súdna cesta je marená, tak sa musíte obrátiť na prokuratúru ako orgán činný v trestnom konaní, nakoľko tu už niečo nesedí, priam smrdí. Viete, že ste dom postavili, viete, že ste nikdy nikomu dom nepreviedli, viete, že všetko čo je v dome investované je z Vášho vrecka a nechápete prečo teda dom nie je Váš.

Stále hovoríme o dome ako o príklade, v našom konkrétnom prípade Však ide o bytovku o 20 bytoch a nie jednom ale skupine ľudí, ktorí si zobrali úvery, vyplatili zálohy a zrazu ich byty niekto len tak „zobral“.

Bavíme sa teda o bytovke za zhruba 3 milióny EUR, ktoré len tak niekto previedol na seba a neustále prevádza a hádže si ako zemiak. Prečo? No preto aby sťažil alebo zmaril domáhanie sa súdnou cestou. Aj súd má problém vôbec konať, keď mu neustále menia účastníkov.

Ak sú Vaše práva niekým rušené a súdna cesta Vám je hatená, máte sa v právnom štáte obrátiť na orgány činné v trestnom konaní, v tomto prípade na Okresnú prokuratúru Senica, kde konkrétne bola vec pridelená pani prokurátorke Mgr.Regáskovej. Pani prokurátorka vec dostala a vybavila. Ako? Konštatovala, že sa vlastne nič nestalo. Nevidela problém v tom, že nehnuteľnosť za 3 milióny EUR si na seba niekto iný prepísal, nevidela žiaden problém, že kataster povoľuje prevody aj napriek prebiehajúcemu súdu, proste nič sa nestalo. Inými slovami je síce fajn, že niekto vytvoril budovu za 3 milióny EUR ale zároveň je aj fajn, že túto mu niekto zobral a robí si s ňou čo chce.

Súd pokračuje, ale sám nevie voči komu keď kataster neustále povoľuje prevody a prokurátorka Regásková v tom nevidí problém. 20 bytov v hodnote 3 miliónov proste zmizlo ale veď čo?

Keďže prokurátorku Regáskovú nezaujíma ani postup katastra, obrátite sa na prokuratúru s konkrétnou požiadavkou a to preskúmať postup katastra. Tu prichádza do hry ďalší prokurátor Okresnej prokuratúry Senica JUDr.Ing.Budjač.PhD.. Tento na veci nenájde nič iné zlé, len to že by si kataster mal poznačiť poznámku o tom, že prebieha súdny spor. Toto pán prokurátor Budjač skonštatuje. V Máji, dnes je december a kataster si to zatiaľ nestihol poznačiť, ale stihol budovu zasa raz previesť na ďalšiu osobu. Pán prokurátor Budjač sa teší že vec vybavil, ale na otázku prečo nekoná keď jeho upozornenie kataster ignoruje a vec ďalej prevádza, odpovedá, že to už nie je jeho úloha a o tom nemá ako vedieť. Aká je potom úloha prokurátora, ktorý síce skonštatuje nezákonnosť ale odmieta konať aby sa nezákonnosť nekonala?

Takže stavebník, čo budovu postavil, má oči pre plač, ľudia, ktorí prejavili záujem byty si kúpiť a uhradili časť kúpnej ceny, majú oči pre plač a kto sa teší? No teší sa osoba, ktorá nadobudla 20 bytov bez toho aby ju to stálo čo i len cent. Prevádza si budovu medzi svojimi kamošmi, zaťažuje ju a smeje sa.

Na mieste je otázka, prečo ale Mgr.Regásková ako ani JUDr.Ing.Budjač neurobia nič na ochranu oklamaných ľudí? Prečo Okresná prokuratúra Senica nevyšetruje podozrivých? No obrátili sme sa na ich nadriadenú, a to prokurátorku JUDr. Ivetu Vyskočovú. Táto bola s vecou dokonalo oboznámená avšak necítila potrebu dokonca sa vyjadrila, že nemieni s nami ani komunikovať a vo veci nebudú konať.

Tak si to zhrňme, ľudovo povedané ukradnú Vám budovu, kataster sa usmieva a kompetentné orgány činné v trestnom konaní Okresnej prokuratúry Senica v zložení Mgr. Regásková a JUDr.Ing. Budjač, PhD pod ochranou rukou JUDr. Ivety Vyskočovej celú vec žehnajú, slovom zametajú.

Tri žaloby, niekoľko trestných oznámení, okradnutí ľudia a Prokuratúra Senica jediné čo konštatuje, že odmieta konať. Kto má konať?

Nie je to celé nápadne podobné kauze Glance House v réžii Kočner Trnka? Mne sa zdá že áno, avšak oproti Glance House je toto veľmi primitívne postavené len na tom, že právny stav ignoruje kataster aj prokuratúra bez ohľadu na hoci čo iné.....

Skryť Zatvoriť reklamu