Avatar - realita v Iraqu

Určite nikomu nemusím predstavovať tento film. Videli ste ho už s mamou, otcom, svojimi deťmi, vnukmi a s celou rodinou. Ja osobne som mu dlho odolával. Stále som našiel niečo prospešnejšie ako si pozrieť tento vysoko cenený film. Do istej miery som si aj hovoril, že je taký ospevovaný kôli marketingu, čo je samozrejme aj pravda. Neviem koľko ľudí v ňom uvidel odkaz, čo ja. A keď ho uvideli, či si ho preložili tak, ako ja. Možno som si ho vyložil zle, ale možno si ho zle vykladáte vy. Tí, ktorý s týmto článkom nebudú súhlasiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po malej hádke s priatateľkou sa ona odula a išla si ľahnúť. Ja som ale vôbec nebol unavený a tak som surfoval po nete a nudil sa. V PC som našiel film avatar, ktorý tam už dlho bol bez povšimnutia. Zapol som si ho a čumel až do konca.

Na tom filme ma nechytili efekty, herecké výkony a spracovanie. Učarovala mi podobnosť s realitou.

Ľudská rasa bojuje za tú hmotu, ktorá stojí v prepočte 1kg = 20 mld dolárov(cca). Pôvodný obyvatelia majú smolu, pretože ich domov je na najäčšom ložisku a tak musia byť zničení. V očiach ľudí sú to terroristi, pretože nechcú byť dobrovoľne presťahovaní a svojim vojakom ich vykresľujú ako zlé bytosti. Pritom realita je tá, že si len bránia domovy. Zubami, nechtami a všetkými možnými nájstrojmi. Tak, ako to robia ľudia v Iraqu. Prakticky zo dňa na deň z nich spravila Amerika pomocou médií terroristou. Obvinili ich z toho, že vyrábajú zbrane hromadného ničenia (ktoré sa mimochodom nikdy nenašli) a nahrnuli sa do ich krajiny. Muži, ženy, deti, všetci poli postrielaní ako psy a keď niekto obraňoval svoju rodinu a bol chytený za živa, dostal sa do najhoršej väznici na svete. Prečo vlastne ?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ropa. Tí ľudia majú nešťastie, že ich krajina leží na ložiskách ropy, ktoré "patria američanom". Prostredníctvom TV a médií je nám každý deň tlačeno do hláv, že Iračania a arabi sú zlí. Spravia pár fotiek, kde majú zbrane a už sú to zrazu terroristi. Čo by sme boli my, ak by sme bránili svoje domovy pred vpádom inej krajiny za účelom obohatiť sa ? Terroristi. Média by nás vykreslili ako tú najhoršiu zver a obranné články v NČ a SME by vyzerali vedľa NY Times ako srandička.

Neviem, či James Cameron bol inšpirovaný Iraqom, alebo inoj napadnutou krajinou, ale film avatar a realita si je veľmi podobná. Otázka je, kedy

Peter Szabó

Peter Szabó

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý podnikateľ, ktorý podniká v Bratislave. S priateľkou vlastníme masážny salón, ktorý v podstate len rozbiehame. Máme zdravotné školy v rovnakom obore a preto sa vyznáme do tematiky o ktorej by sme radi písali. Rád by som vo svojom blogu písal o zdraví a životnom štýle a o tom ako masáže napomáhajú k lepšiemu zdraviu. Veľa ľudí pozná masáže a vie, že sú príjemné, ale už pomenej z nich vie, že majú skutočne veľké účinky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,078 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu