E cigreta a pravda o Vapingu

Na začiatok chcem uviesť, že tento článok niejen žiadna reklama na Vaping ,teda používanie elektronickej cigarety. Nieje to ani antikampaň na ostane tabakove a netabakove výrobky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Aká je pravda?

Každý človek má právo rozhodnúť sa. Napriklad či si dá chlieb alebo rohlík, či pojde do ľava alebo doprava a aj či bude fajčiť klasické cigarety alebo nejakú alternatívu. Samozrejme je , že najlepšie je rozhodnúť sa nefajčit. Ale ak už sa to ináč nedá,tak si aspoň vybrať to menšie zlo. Áno menšie. Je vedecky dokázané, že elektronické cigarety sú menej škodlivé. Dym, v podstate to nieje dym ale vodná para, čo sa vdychuje do pľúc obsahuje omnoho menej škodlivých látok ako klasicka cigareta. Ďalšim veľkým rozdielom je , že elektronické cigarety nesmrdia tak ako klasicke. Skôr voňajú po naplniach ktoré užívateľ používa.
A teraz je tu tá námietka, ale vwd ľudia zomreli keď fajčili e.cigaretu alebo im vybuchla do tváre. Ano stalo sa to. Ľudia zomreli ale príčinou nebolo to zariadenie ale samotný užívatelia. Problémom bola náplň.
Bežne dostupné náplne,liquidy do e.cigariet sú prísne monitorované a kontrolované či už po stránke kvality ale po stránke nezávadnosti. Lenže dotyčný nešťastníci z poza oceánu chceli byť chytrý. Niekde na ulici od neznámeho kúpili liquid, náplň, s obsahom THC a vitamínu E. A tam je ten problém. Samotné THC je jedna vec , ale vitamín E po obhajovaní vo forme pary vytvoril na pľúcach postihnutých mastný film a koniec sa nedal odvrátiť. Takže to bola len ľudská blbosť ktorá mala za príčinu smrt ľudí a nie zariadenie, e cigareta. A vybuchovanie? Každý akumulátor, batéria,v hocijakom elektrickom zariadení môže vybuchnúť. A ak človek nedáva pozor na stav batérií alebo ich neúmerne preťažuje tak sa to stať môže, že ta bateria vybuchne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovo na záver

Na záver chcem dodať, elektronická cigareta ta ako ani klasická a ani žiadna iná náhrada nepatrí do rúk deťom a maloletým. Najzdravšie je nefajčit.
Človek má právo vybrať si ,a je veľká škoda, keď štát a spoločnosť odsudzujú niečo čo nepoznajú a radšej podporia priemysel, ktorý už dlhé roky profituje z predaja choroby závislým ľuďom. A štáty na celom svete majú z toho obrovský osoh vo forme daní a finančných odmien od nadnárodných korporácií.
Sme ľudia, rozmýšľajme a robme to , čo chceme nie to čo za nás rozhodnú iný.

Zdroj : drugfree.org
Zdroj : drugfree.org 
Peter Szép

Peter Szép

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Muž,otec, občan,zamestnanec. Mám svoje názory, myšlienky a chcem ich občas pustiť von. Lebo občas to treba Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu