Klimatický pochod - protest samých proti sebe

Protestom za klimu Ľudia majú občas potrebu ísť do ulíc, protestovať a obviňovať. Velakratto má svoje opodstatnenie ale protestovať za zvrateni ekologického stavu planetynieje najlepším riešením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Dôvody a riešenia

Každy z nás nesie určitú časť viny. Pohodlný život a moderné technológie majú za následok útrapy matky prírody. Každý z ľudi ktorý protestujú používa klimatizáciu, chladničku, kúrenie,cestuju lietadlami a autami. Nikto z nás nemá úplne čisté ruky. Preto je ťažké súdiť iných ak sam nesiem vinu. Ano treba nieco zmeniť ale nikto nepovedal ako. Konkrétne riešenia neexistuju. Nemôžeme zavrieť všetky výrobne závody a zakázat všetky konvenčné autá. 

Riešením je zmena , pomalá a premyslená zmena. Prechod na elektrické autà a čistú energiu. Je to však dlhodoby a finančne náročny proces. Na svete žije mboho ľudi ktorym chýbajú základné životné potreby a klimatické zmeny su pre nich minimálny problem,lebo ak člocek nevie kde a z čoho vude žiť tak kašle na topenie ľadovcov a stúpanie hladiny ooceánov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pozná niekto odpoveď?

Ľudia chcú riešenie, obviňujú politikov z nečinnosti. Ale pozná niekto riešenie tochto problému? Povedal niekto čo konkrétne treba urobiť? Nie nepovedal, lebo konkrétne riešenie a jeho úspech alebo neúspech nikto nepozná. Tak ako dlho trvalo , kym sme si uvedomili , že máme problém, tak isto dlho bide trvať kým uvidíme nejaké výsledky našej snahy o zmenu. Ak tie výsledky a tú zmenu vôbec dosiahneme. A nepomôže nám ani návrat do jaskyňe.

Planéta v plameňoch
Planéta v plameňoch (zdroj: Zdroj http://www.stockphotos.sk)
Peter Szép

Peter Szép

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Muž,otec, občan,zamestnanec. Mám svoje názory, myšlienky a chcem ich občas pustiť von. Lebo občas to treba Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu