Letné teploty v nedohľadne. Zajtra sa opäť ochladí

Písmo: A- | A+

Okolo výbežku vyššieho tlaku prúdi do našej oblasti relatívne chladnejší vzduch. Teplé prúdenie nás nečaká ani nasledujúce dni.

Prvá polovica tohto týždňa bola pod vplyvom zasahujúceho výbežku vyššieho tlaku vzduchu od západu. Nasledujúce dni prinesú zmenu, ale nie v pozitívnom zmysle. Od severozápadu totiž v priebehu piatka začne cez našu oblasť postupovať studený front za ktorým sa ešte viac ochladí.

Dnešný deň bude ešte prevažne polooblačný a príjemnými teplotami až do +28°C. V priebehu večera však začneme badať zmenu. Na severozápade pribudne oblačnosti a vyskytnúť sa môžu aj slabé prehánky.

K výraznejšej zmene počasia dôjde v priebehu piatkového rána, kedy začne počasie ovplyvňovať studený front. Spočiatku počítajte s prehánkami alebo s občasným dažďom na viacerých miestach, no v priebehu piatka sa zrážky budú sústreďovať predovšetkým nad severnou a východnou polovicou Slovenska.
Zároveň k nám od severu až z Arktídy prenikne chladný vzduch. Denné teploty sa tak v piatok budú pohybovať v južnej polovici územia ešte od +19 do +24°C, ale na severe bude len medzi +13 až +18°C.

V sobotu sa už ochladí na celom území. Teploty by sa mali počas dňa pohybovať len od +15 do +22°C. Zmena nastane v nedeľu, kedy sa obloha začne vyjasňovať a teploty budú opäť stúpať aj nad +25°C.

Vyhliadku počasia až do začiatku júla nájdete TU

Skryť Zatvoriť reklamu