Mars útočí!

Nie, nejde tu o útok v štýle Orsona Wellsa a jeho rozhlasovej hry, ktorá v New Yorku vyvolala paniku. Nejde tu dokonca ani o iných vyvolávačov paniky. Ale útok to rozhodne je a nebude pre mnohých ničím príjemný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

 Tety z Marsu majú problém. Priebežný dôchodkový systém je totiž v deficite. No a keď je niečo, ako Sociálna poisťovňa v deficite, tak treba rýchlo niečo urobiť, aby v deficite nebola. Napríklad aby boli trošku viac v deficite niektorí občania, veď dôležité je, že štát a jeho inštitúcie sú v poriadku a majú dosť peňazí na rozdávanie, prípadne aj dojemné vykrývanie deficitov, ktoré sami vytvorili za súčasného bitia sa do pŕs, ako sociálne sa štát konečne správa.

 A tak sa tety z Marsu rozhodli rázne zakročiť a vypracovali bojový plán. Vďaka nemenovanému zdroju na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny sa mi podarilo dostať ku kópii toho plánu a tak sa s Vami oň podelím:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 V prvom rade zrušíme odvodový strop. No kto to kedy videl, aby človek, čo zarába viac ako 28 tisíc, platil stále rovnaké odvody? Veď je to nesolidárne s tými, čo platia menej! Len im pekne vytneme odvody presne podľa príjmu, aj tak to väčšinou nie sú naši voliči, takže preferencie to neohrozí a keď už prehltli zrušenie odpočítateľných položiek, dá sa predpokladať, že si na novodobé Jánošíkovanie zvykli. Je to ako s výpalníkmi, kto zaplatí raz, zaplatí aj druhý raz a už mu to ani nebude pripadať ako výpalníctvo. A to, že zvýšime odvody, ale nie dávky, je už naozaj len malý, nepodstatný detail.

SkryťVypnúť reklamu

 Sponzorov a bohatých priateľov sa to nijako nedotkne, veď tí poberajú podiely zo ziskov (bez povinnosti platiť odvody), alebo si inak „zoptimalizujú“ svoje príjmy, takže ani táto, pre nás, tety z Marsu a najmä nášho šéfa mimoriadne dôležitá skupina ľudí si nebude mať na čo sťažovať.

 Čo na tom, že zamestnávatelia budú platiť za svojich lepšie ako priemerne zarábajúcich zamestnancov viac? Veď to znesú, ekonomika rastie, nejako to zvládnu. A že nebudú mať snahu takéto platy zvyšovať? No to už je predsa úplne ich problém, prečo by sa o niečo také mala starať vláda? Akurát možno trošku stúpne nezamestnanosť, keď už nikoho nového na lepšie platené miesto neprijmú, ale to je iný poistný fond, dôchodkové fondy veselo porastú a o to predsa ide!

SkryťVypnúť reklamu

 Ďalej bude treba zaraziť platbu štátu do DSS-iek za rodičov na materskej dovolenke. No kto to kedy videl, aby štát, platil ZO SVOJHO nejakej súkromnej firme na to, aby rodič, ktorý vychováva dieťa mal niekedy v budúcnosti lepšiu penziu? Že štát nemá vlastné peniaze? Že je to asi v rozpore s Ústavou? Nevadí, hlavne že bude teraz na chvíľku viac peňazí na rozdávanie v Sociálnej poisťovni, čo tam po tom, ako sa budú mať ľudia, ktorí vychovávajú deti o nejakých 20 rokov? Po nás potopa...

 A tí, čo sa namiesto poctivej práce ulievajú doma a tvária sa, že opatrujú nejakého invalida? Tých tiež pekne navrátime do košiara výhradne štátnych poistencov. Keď berú dávky, tak budú pekne visieť na šnúrke od gatí vlády, ktorá im v budúcnosti možno nadelí nejaké štátne dôchodky. A možno aj nie, keď nebude z čoho. No a? My už dávno nebudeme vo vláde, nás sa to netýka...

SkryťVypnúť reklamu

 No, a aby sme tie príjmy Sociálnej ešte trochu zvýšili, tak ponúkneme poistencom v DSS-kách, že si tie ušetrené peniaze môžu vybrať ako odmenu za to, že sa vrátia do štátneho košiara. Priznáme, že sa im do dôchodku zaráta len polovica odvodov, ale nie veľmi nahlas a aj tak, hotovosť je hotovosť, čo tam po nejakej penzii, tá je ďaleko! A Sociálna poisťovňa bude zas na tom lepšie, zas bude viac peňazí na rozdávanie.

 Že to môže DSS-ky položiť? Že je to pri dlhodobom investovaní najhoršie, čo sa dá spraviť, keď sa umožní ľuďom vystúpiť z pôvodne dlhodobo viazaných fondov? Koho to trápi, aj tak to spravujú nejakí hnusní kapitalisti, len nech pocítia železnú päsť najsociálnejšej vlády v histórii Slovenska!

 Tento zaujímavý plán sa možno aj naplní. Reálny pokus oň už ministerstvo vypustilo na svoju stránku, dokonca do pripomienkového konania. Nuž tak im pošlime zopár pripomienok, čo poviete priatelia? Nech vedia, čo si o útoku Marťanov na dôchodkový systém myslia normálne zmýšľajúci pozemšťania.

 Stačí sa pridať tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=279662

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
SkryťZatvoriť reklamu