Ficovo prskanie na Sulíka a prazvláštna diskusia k tomu.

Dovoľte, aby som zhrnul pár faktov a poznamenal čosi k ostatným okolnostiam tejto kauzy, kauzy dnešnej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (96)

Spoluobčania, spoluobyvatelia, spoludejatelia.

Opäť sa prihováram, príhovorom imitujúc prísediacich, Vám všetkým. Je mi totižto pomerne ťažko na vnútornosti, a to pre posledné udalosti, ktoré rozprúdil pán premiér /o pár dní hádam aj derniér/.

Svoje pomerne nesúvislo prednesené obvinenia Richarda Sulíka založil na fakte, že na časovej osi sa pretli nasledovné okolnosti:

- pôsobenie R.S. v spoločnosti OLO, a.s.

- majetková účasť R.S. v spoločnosti FaxCopy, a.s.

- predaj pozemku vo vlastníctve mesta Bratislava, zastupovaného OLO, a.s., v prospech FaxCopy, a.s.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedná sa teda o abstraktné obvinenie, ktoré značí, že obchod pravdepodobne nemusí prebehnúť práve najtransparentnejším spôsobom. Nikto, ani tí najfanatickejší voliči SaS netvrdia, že by nemohlo dôjsť k nekalým /hoc, z jazykového hľadiska ide skôr o kalé - špinavé/ praktikám.

Preto však vystúpil som svojím prejavom R.S., kde ozrejmil proces predaja pozemku /18 uchádzačov, zverejnenie v celoštátnych denníkoch/. Ak teda stále tvrdí pán derniér, že došlo k špinavému predaju, nech preukáže, že tých uchádzačov tam niekto nastrčil, že nedošlo k zverejneniu. Aneb dúkazy nejsou?

Na stránke R.S. sa možno dočítať aj to, že spoločnosť FaxCopy, a.s. tieto pozemky kupovala pôvodne za účelom ich využitia pre vlastnú prevádzku, a plány, teda že došlo k plánu na predaj, sa zmenili až dodatočne. Možno veriť, možno neveriť. Možno však aj závidieť. A to je asi pravá podstata tejto kauzy. Závisť. Že niekto spravil dobrý obchod. Dobrých obchodov (i zlých) bolo už neúrekom:

SkryťVypnúť reklamu

http://www.amazon.com/Best-Worst-Business-Deals-Time/dp/1564144771

Na celej veci ma ale zaráža iná vec:

pod článkom, ktorý informuje o uvedenej udalosti na sme.sk, sa objavilo neprirodzene veľké množstvo diskutujúcich snažiacich sa bez akýchkoľvek ďalších argumentov tvrdíť, že išlo o krádež. žeby si skutočne niekto "uplácal" diskutujúcich?

A druhá vec:

niektorí potenciálni voliči SaS naleteli!!! Priatelia, ak nedokážete rozlíšiť argument a protiargument a vyvodiť si z neho aký-taký záver, je mi to úprimne ľúto. Ak Vám niekto povie lož, a tou Vás presvedčí, naleteli ste rovnako, ako keby ste teraz išli, a volili práve toho luhára!

Egon Pietruch

Egon Pietruch

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som svoj štát, alteregon. Myslím si o sebe a na vás. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu