S titulom MUDr. vykročili od lekárov k šarlatánom a ešte k tomu spíšu oslavný epos

Jeden ako druhý, šarlatán liečiteľ, šarlatán, liečiteľ. Len tam vzadu dvaja šarlatáni. (parafráza podľa Cimrmana)

S titulom MUDr. vykročili od lekárov k šarlatánom a ešte k tomu spíšu oslavný epos
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

I urodila sa v ČR taká výzva Českej lekárskej komory. Samozrejme, klub rozprávkárov, liečiteľov a šarlatánov s titulom MUDr. nemohol ostať ticho a vydal protipanflet.

Obrázok blogu

Keď vidím titul MUDr., ktorý bojuje proti očkovaniu (tentokrát v ČR), skúsim nehádzať všetkých do jedného vreca a začnem aspoň googlovať, čo že sú to tí signatári anivaxerského panfletu zač:

 • MUDr. Vladimír Čížek – Celostní medicína, homeopatie

 • MUDr. Jana Gandalovičová - vakcíny a autizmus

 • MUDr. Tomáš Lebenhart specializuje se na autopatii a etikoterapii. homeopatii, ayurvédu

 • MUDr. Eliška Novotná - Poskytuji klasickou konstituční homeopatii, celostní individuální přístup k řešení zdravotních problémů na všech úrovních.

 • MUDr. Olga Svobodová - Pesso Boyden psychomotorická terapie

 • MUDr. Anna Urbanová - dlhodobý antivaxer, odmieta očkovať

Ešte niečo treba k tomu dodať? Jeden ako druhý, šarlatán liečiteľ, šarlatán, liečiteľ. Len tam vzadu dvaja šarlatáni. (parafráza podľa Cimrmana)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie, to nie sú lekári, to sú šarlatáni, ktorí zhodou okolností kedysi dávno vyštudovali lekársku fakultu. Medzičasom však stratili vedecké vedomosti a odišli do ríše rozprávok.

Covid-19 má dve zaujímavé vlastnosti.

 • Má smrtnosť 1,72% (Slovensko, druhá vlna).

 • Dnes neexistuje kauzálny liek. Všetko čo pacienti dostávajú sú lieky riešiace príznaky, no neliečia príčinu.

Dôsledkom týchto dvoch vlastností je: Čokoľvek, čo pacient za 7 dní urobí s liekmi alebo za týždeň bez liekov, dopadne na vírus SARS-Cov-2 rovnako. Ak to neodmaká poriadne pacientov imunitný systém, je koniec.

Pacienti, to sú tí hrdinovia dnešných dní, ktorí jediný zabíjajú vírus SARS-Cov-2. Lekári na ARO sú z toho úplne frustrovaní. Tak strašne by chceli liečiť, ale kauzálne nie je čím.

Skryť Vypnúť reklamu

Naopak, keď ste na to zvyknutý v celostnej medicíne, homeopatii, kadejakých liečiteľských prikladačkách, tak sa pri covide-19 cítite ako doma. Preto toľko šarlatánov z oblasti NE-medicíny našlo zázračný liek na covid-19.

Všimnite si, že podmienkou pre tento ich liek je, že sa buď neabsorbuje do systémovej cirkulácie (ivermektín), alebo jeho základný účinok je maximálne na 60%, väčšinou menej a mechanizmu účinku je viac ako neznámy doteraz (imunomodulačné látky, isoprinosin). Prípadne ich terapeutický index neumožňuje predávkovanie (vitamíny, oriešky...).

Nekúpite si tričko? Máme aj šiltovky, nechcete?

Skryť Vypnúť reklamu

A bude ešte horšie. Zázrak od Mercku, špeciálne antivirotikum, ukazuje reálny účinok okolo 30%. Priznám sa, pre mňa nič prekvapivé. Všetky doterajšie antivirotiká z princípu fungovania majú tak nízky účinok.

Vírus proste nie je baktéria, kde stačí podhodiť falošnú tehlu do stavby ich bunkovej steny (penicilíny) a baktérie umrú. Vírus totiž sám o sebe nežije. A čo nežije, nemôžete zabiť. Vírus žije až po spojení s našou ľudskou bunkou. Potom však sme v dileme, podobne ako v onkológii, kde zabíjame tiež vlastné zvrhlé bunky. Ako to vymyslieť, aby sme nezabili pacienta?, to je základná otázka farmakológie v onkológii a aj pri antivirotikách.

Skryť Vypnúť reklamu

Priatelia, očkujte sa. Očkovanie fakt pomáha. V Košiciach mali tento týždeň konečne prvého zaočkovaného pacienta na ventilácii. Dovtedy samí neočkovaní, 50 ich bolo.

Zdieľajte kým neumrú. Podporujte dojčenie a očkovanie.

Autor je farmaceut, je členom tímu SaS pre zdravotníctvo, roky sa zaoberá liekovou politikou a elektronizáciou. Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
 • Počet článkov:  363
 •  | 
 • Páči sa:  226x

Člen SaS a jej tímu pre zdravotníctvo. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu