Sám sebe starým otcom

Príbeh o tom, ako sa jeden muž stal sám sebe starým otcom, bol po prvýkrát uverejnený na začiatku 19. storočia vo viacerých novinách v USA. Odtiaľ ho zrejme prevzal americký spisovateľ Mark Twain, ktorý ho publikoval vo svojich aforizmoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V minulom storočí americká dvojica hudobných skladateľov: ´Dwight Latham a Moe Jaffe´ pri čítaní kníh od Marka Twaina narazila na túto historku a podľa nej skomponovali známu pieseň: I´M MY OWN GRANDPAW, ktorú naspievalo v roku 1947 spevácke country duo: ´Lonzo and Oscar´. Táto pieseň bola neskoršie interpretovaná viacerými americkými spevákmi, z ktorých najznámejšie bolo humoristické duo: ´Homer and Jethro´ alebo súčasný populárny spevák Ray Stevens.

Knihy od Marka Twaina som rád čítal už od detstva. Na jeho príbeh o tom, ako sa jeden muž stal sám sebe otcom, som narazil ešte v časoch, keď neexistovali osobné počítače. Opísal som si ho na mechanickom písacom stroji, ale bohužiaľ text som niekde zašantročil. Keďže na internete som nenašiel slovenskú verziu tohto bizarného príbehu, ponúkam čitateľovi vlastný preklad príbehu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pretože sa jedná o komplikované rodinné vzťahy, uvádzam, pre tých ktorí ovládajú angličtinu na slušnej úrovni odkazy na webové stránky s originálnym textom piesne: I´M MY OWN GRANDPA v podaní Ray Stevensa - aj s grafickým znázornením vznikajúcich rodinných vzťahov.

Mark Twain:

Jeden muž z Philadelphie spáchal samovraždu a zanechal nasledujúci list:

Oženil som sa s vdovou, ktorá mala dospelú dcéru. Môj otec sa zamiloval do mojej nevlastnej dcéry a oženil sa s ňou. Takto sa môj otec stal mojím zaťom a moja nevlastná dcéra sa stala mojou nevlastnou matkou, pretože bola otcovou manželkou.

Mojej manželke sa narodil syn, ktorý bol samozrejme môjmu otcovi švagor, ale tiež môj strýko, pretože bol bratom mojej nevlastnej matky.

SkryťVypnúť reklamu

Manželka môjho otca tiež porodila syna, ktorý sa samozrejme stal mojím bratom, ale aj mojím vnukom, pretože bol synom mojej nevlastnej dcéry.

Keďže moja manželka bola aj mojou starou mamou, pretože bola matkou mojej nevlastnej matky, bol som súčasne svojej manželke manžel aj jej vnuk. A pretože manžel starej mamy je starý otec, stal som sa - SÁM SEBE STARÝM OTCOM.

Zdroje:

http://www.youtube.com/watch?v=RlzSRQ8C0uQ&feature=related

http://gean.wwco.com/grandpa/

http://www.youtube.com/watch?v=6H-OD6CFoDI

http://bolstablog.wordpress.com/2008/12/09/wyman/

Štefan Piršč

Štefan Piršč

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  54x

Foto: 10.9.2012 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu