reklama

Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Je zarážajúce, že predseda  Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin môže všetko. Môže pourážať  kolegov zo sudcovskej obce a beztrestne. Tých, čo majú odvahu slobodne vysloviť svoj názor a povedať pravdu, zastrašuje a žiaľ jemu nepohodlných vyzlečie aj z talára. Jeho správanie, ktoré už dávno prekročilo hranice etiky a slušnosti, zostáva bez povšimnutia Súdnej rady a ministra spravodlivosti. Štefan Harabin svojimi výrokmi znižuje vážnosť a dôstojnosť súdnictva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
www.sudcovia.sk
www.sudcovia.sk (zdroj: www.sudcovia.sk)

Pán minister spravodlivosti Borec, prečo mlčíte?

Posledné výroky predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, že Ústavný súd je iba sčasti súdom a sčasti je to politicko-kriminálny ústav a Na Ústavnom súde sú družstevníci sú hrubo urážlivými vyjadreniami z pozície najvyššieho súdneho predstaviteľa a dehonestujú súdnictvo ako celok.

Je pre mňa nepochopiteľné, že minister spravodlivosti Borec mlčí, čím vytvára záštitu pre takéto správanie a spolupodieľa sa na morálnom úpadku v slovenskej justícii.

Rovnako mlčanie premiéra Róberta Fica a pasivita najvyšších ústavných činiteľov zodpovedných za stav súdnictva k neetickému a netolerovateľnému správaniu sa predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady sú kopancami demokracii a spravodlivosti na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslela som si, že od sudcu, ktorý počas komunistického režimu ako predseda senátu Okresného súdu v Poprade má za ušami aj odsúdenie nevinných na základe vykonštruovaných obvinení pod zámienkou, ktorú iniciovala ŠtB a od prevratu nemal záujem o očistu justície, ma už žiadny výrok neprekvapí. No náš predseda Najvyššieho súdu je bezkonkurenčný a stále schopný prekvapiť.

Pán minister spravodlivosti Borec, nemlčte!

V demokratickom a skutočne právnom štáte sú takého výroky predsedu Najvyššieho súdu neakceptovateľné! Dokedy bude predseda Najvyššieho súdu SR ŠTEFAN HARABIN mutiť vody v súdnictve?

http://vybrali.sme.sk/c/Pan-minister-spravodlivosti-Borec-preco-mlcite

Zita Pleštinská

Zita Pleštinská

Bloger 
  • Počet článkov:  162
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslankyňa Európskeho parlamentu v období 2004-2009 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu