COVID-19 Okresná liga v jedinom obrázku

Článok "Keď sa DELTA na jeseň opýta, čo sme robili v lete." obsahoval otázku, či letné opatrenia budú na jeseň stačiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

2.sep 2021 som odpovedal, že NIE a najneskôr o dva týždne bude všetko inak. A veru aj bolo. Za dva týždne, /v čase návštevy pápeža/ sa výskyt koronavírusu za 14 dní strojnásobil. Rast 14 dňových hodnôt stále pokračuje v intenciách spomínanej polynomickej krivky a dnes viac ako dvojnásobne prekonáva maximum z II. vlny z 12.jan 2021 /41 827 +PCR za 14 dní/.

V nemocniciach máme toľko COVID-ových pacientov, ako na konci prvého týždňa januára 2021. Mnohé z nich pracujú už na hranici svojich kapacít. Obmedzuje sa biela medicína.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obrázok blogu

K získaniu rýchleho prehľadu o vývoji koronavírusu v jednotlivých okresoch slúžia grafy všetkých okresov v jedinom obrázku/súbore. Ukazujú vývoj v okrese a umožňujú porovnávať okresy v parametri "14Di", čo je počet nových PCR prípadov za 14 dní na 100 tisíc obyvateľov okresu.

30 dňové grafy okresov

Situáciu v okresoch za posledných 30 dní znázorňujú nasledovné dva obrázky. Jeden na výšku na celú obrazovku mobilu a druhý na celú obrazovku PC monitoru.

Na ľavej osi sú nové prípady denne a za 14 dní v dynamickej mierke, znázornené modrou plochou. Na pravej osi je 14 dňový výskyt nových PCR prípadov na 100 tis. obyvateľov v statickej mierke /bordová krivka/, s maximálnou hodnotou 3000. Čierna krivka zobrazuje nové prípady za 14 dní v rovnaké dni pred rokom. Na časovej osi grafu úplne vpravo sú posledné údaje, úplne vľavo sú údaje 30 dní dozadu .

Skryť Vypnúť reklamu

Pre zobrazenie v plnej veľkosti kliknite na obrázok, uložte ho do mobilu, či PC a následne zobrazte:

30 dní na Mobil
30 dní na Mobil  

30 dní na PC
30 dní na PC 

Obrázky poskytujú rýchly ucelený prehľad vývoja vo všetkých okresoch.

Ak vám rozlíšenie obrázkov nestačí, môžete si ich v mega rozlíšení stiahnuť v podobe PDF súborov a následne zobraziť na svojom zariadení:

30 dní na Mobil alebo 30 dní na PC

Grafy okresov od 1.okt 2020

Poskytujú priebeh vývoja ALFY a Delty v jednotlivých okresoch.

Na ľavej osi sú nové prípady denne a za 14 dní v dynamickej mierke, znázornené modrou plochou. Na pravej osi je 14 dňový výskyt nových PCR prípadov na 100 tis. obyvateľov v statickej mierke /bordová krivka/, s maximálnou hodnotou 3000. Na časovej osi grafov úplne vpravo sú posledné údaje, úplne vľavo sú údaje k 1.okt 2020.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre zobrazenie v plnej veľkosti kliknite na obrázok, uložte ho do mobilu, či PC a následne zobrazte:

Od 1.okt 2020 na Mobil
Od 1.okt 2020 na Mobil  

Od 1.okt 2020 na PC
Od 1.okt 2020 na PC 

Prevažná väčšina okresov v priebehu Delty už prekonala svoje maximá z II. vlny.

Ak vám rozlíšenie obrázkov nestačí, môžete si ich v mega rozlíšení stiahnuť v podobe PDF súborov a následne zobraziť na svojom zariadení:

Od 1.okt 2020 na Mobil alebo Od 1.okt 2020 na PC

365 dní s COVID-om v slovenských nemocniciach po krajoch

Grafy sú spracované v rovnakej, fixnej mierke. Na ľavej osi sú hospitalizácie, maximum je nastavené na hodnotou 200. Túto hodnotu prekročila v II.vlne iba Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice /o viac ako 50 percent/ a o kúsok Fakultná nemocnica v Nitre. Na pravej osi sú počty pacientov na pľúcnych ventiláciách s maximom na hodnote 50. Na časovej osi grafov úplne vpravo sú posledné údaje, úplne vľavo sú údaje k dátumu pred rokom.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre zobrazenie v plnej veľkosti kliknite na obrázok, uložte ho do mobilu, či PC a následne zobrazte:

Nemocnice 365 dní na Mobil
Nemocnice 365 dní na Mobil 

Nemocnice 365 dní na PC
Nemocnice 365 dní na PC  

Na záver otázka, "Prečo je to v Portugalsku úplne inak?

Portugalsko má necelý dvojnásobok obyvateľov ako Slovensko. V II. vlne maximum nových +PCR za 14 dní na 100 tis. obyvateľov dosiahlo v Portugalsku takmer 2,5 násobok maximálnych slovenských hodnôt. V maxime úmrtí za 14 dní na 100 tis. obyvateľov nás Portugalci v II. vlne preskočili o +50 percent.

Obrázok blogu

Portugalci sa z II. vlny poučili. Za Delty je Portugalsko úplne iné, ako za ALFY. Radikálne menej postihnuté novými prípadmi. O úmrtiach ani nehovoriac. Portugalské 14 dňové +PCR DELTA maximum je iba cca 28 percent zo súčasných slovenských hodnôt. Na Slovensku nám dnes /a to ani zďaleka nie je konečné číslo/ zomiera za 14 dní cca 5,5 násobne viac pacientov ako v Portugalsku pri DELTA maxime.

Čím to asi je?

Napadajú ma dve odpovede:

  1. Portugalsko má more

  2. Portugalsko má more zaočkovaných

Ktoré odpoveď je správna? Obidve. Keby Portugalci nemali more, nemali by vojenské ponorky. Keby nemali vojenské ponorky, nemali by ani veliteľa ponorky vojaka/dnes generál vo výslužbe/.

Keby nemali bývalého veliteľa ponorky, nebola by takmer celá populácia Portugalska zaočkovaná /rizikové skupiny až na 100 percent/. Portugalsko patrí k najviac zaočkovaným krajinám na zemeguli a postaral sa o to práve ten generál vo výslužbe, bývalý veliteľ ponorky.

Na Slovensku s tým morom, ponorkou a jej veliteľom asi príliš veľa nenarobíme.

S OČKOVANÍM VŠAK STÁLE EŠTE MÔŽEME UROBIŤ VEĽA

Miroslav Plocháň

Miroslav Plocháň

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Aktívny dôchodca, dátový analytik, štvorkolkár. Skúsenosti v oblasti cenných papierov, investícií, správy portfólií, poskytovania úverov a kryptomien.Venujem sa spracovaniu dát na internete z oblasti koronavírusu a kryptomien. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu