Kurz, ktorý bol, aj keď nebol

Zima má vlastnú hlavu. Opäť to dokázala. Asi aj preto nás vždy tak lákala. Je nevyspytateľná, vzbudzuje rešpekt a zároveň vábi náročnosťou, neznámom aj krásami, ktoré ponúka tým, ktorí sa jej nezľaknú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A my vieme, že sa s ňou dá zblížiť. Veľmi. No chce to zobrať vážne a zodpovedne sa pripraviť.

Tím kurzu Cestou Zimy vybral ešte koncom minulého roka na základe viacerých kritérií 18 vyvolených z 51 prihlásených. A zodpovedne sa 2 mesiace pripravovali. Každý deň studenšia a studenšia sprcha, impregnovať a rozchodiť topánky, zmraziť a skúsiť zjesť svoje plánované jedlo, testovať spacák a karimatku spaním na balkóne, chodiť s 20 kg batohom do práce. Množstvo informácií čo a ako si zbaliť, čo otestovať, čo uvariť, ako sa čo najlepšie pripraviť. A nakoniec rozhodnutie „kurz rušíme“. Nuž, Zima má vlastnú hlavu. Niekam si odskočila a nechala nám tu ako náhradu Jar. Rozhodnutie tímu sa nerodilo ľahko a mrzí, no bolo to správne rozhodnutie. A čo na to účastníci?

Ahoj,
uplne chapem toto rozhodnutie a viem ze to pre vas nebolo lahke. Dakujem za super pripravnu fazu a som rada ze som sa aj vdaka zimnemu kurzu rozhodla investovat do vybavy do hor, kedze sa tomu teraz mozem naplno venovat :)
dufam, ze buduci rok to vyjde a ze pracovne povinnosti mi dovolia sa zucastnit :)
Vsetko dobre.
Martina
 
Ahoj, síce som flákal tabuľku ale pripravoval som sa poctivo a veľmi ma mrzí, že to tohto roku nepôjde.
Chcem vám veľmi poďakovať za vašu prácu a snahu ktorú ste do toho určite dali a povedať, že to nebolo zbytočné...aj príprava stála za to a nakopla nás !
Verím, že sa v budúcnosti spoznáme osobne a prajem vám veľa úspechov.
P.s. potvrdzujem prijatie mailu :-(
Braňo

Moc mě to mrzí, ale co se dá dělat. Třeba na nějakém jiném...do třetice se mi povede se zúčastnit :-).I příprava pro mě byla dobrým zážitkem.
Nikdy bych jinak dobrovolně nestravila tolik dní spaním na balkoně, abych vyzkoušela kombinace karimatek. A přitom se tak dobře vypsala :-).
A dobrovolne otuzovani pro mě bylo taky s počátku dost velký adrenalin. Za to vše dekuji a snad někdy (brzy) jindy ;-)
Jana
 
V podstate boli všetky reakcie účastníkov v tomto duchu. Smútok, no zároveň ocenenie tej obrovskej a kvalitnej dobrovoľníckej práce, ktorá za tým bola vidieť. Kvality, ktoré do svojej dobrovoľníckej práce dávajú všetky tímy na Plusku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja som tento rok nebol súčasťou tohto tímu, dal som prednosť rodine. Aj preto si dovolím verejne napísať tieto riadky. No energia, ktorá sa okolo kurzu vytvorila, je veľmi podobná tomu, ako keď sa to podarí. Kurz zanechal na účastníkoch pozitívnu stopu. A vo mne vyvoláva odhodlanie si aj do budúcna nájsť vo svojom živote čas a priestor urobiť niečo pre iných ako dobrovoľník. Má to zmysel.

Tomáš Pešek

MO Plusko

MO Plusko

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme aktívni mladí ľudia a radi robíme akcie pre mladých. Našou víziou sú aktívni mladí ľudia otvorení novým podnetom s túžbou objavovať. V priateľskej atmosfére preto rozvíjame potenciál mladých ľudí prostredníctvom metód zážitkovej pedagogiky.Outdoor, zážitok, byť samým sebou - to sú slová, ktoré sme my. My, plusáci. Zoznam autorových rubrík:  AkcieĽudiao Zážitku

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu