Nemecká menšina neprotestovala ?

Ján Slota, žilinský gubernátor, opäť šokoval svojimi výrokmi, tentoraz v českých Lidových novinách na adresu slovensko-maďarskej historickej minulosti. V Maďarsku opäť narobil vetry, čo si médiá všimli. Čo si však médiá ale aj nepriamo zainteresovaní účastníci rozhovoru (národnostné menšiny, občania s inou ako slovenskou národnosťou) vôbec nevšimli, to boli prezentované výroky Slotu na adresu nemeckej menšiny, respektíve sudetských Nemcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Nemyslím si, že by nemecká, alebo ktorákoľvek iná národnostná menšina bola horšia alebo lepšia ako maďarská. Na Slovensku sú pochopiteľne vnímané najcitlivejšie výroky na adresu postavenia maďarských spoluobčanov - občanov SR s maďarskou národnosťou. Pravdepodobne preto nám ušlo to, že Slota neurazil v uvedenom rozhovore len Maďarov a ich národných hrdinov (Kossúth a Rákoczi), ktorých nazval vrahmi, ale prejavil spokojnosť a istým spôsobom obdiv nad "vyhnaním Nemcov zo Sudet : 

 Napr. v dnešnej Pravde :

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čudujem sa zahraničiu, ale aj predstaviteľom českých politických strán, že im neprekážajú aktivity SMK... Spochybňujú hranice po prvej svetovej vojne. Rovnako spochybňujú Benešove dekréty... Keby sa naraz nahrnuli do Českej republiky dva milióny Nemcov, s tými ktorí sa narodili za hranicami možno päť miliónov Nemcov, tak by bratia Česi mali setsakramentský problém.

V dnešnej Pravde :
* Ja našim českým priateľom, bratom doprajem, že sú v takej pohode, v akej sú, aby teraz mohli robiť veľké ramená. Ja im závidím.
(Na otázku, či si myslí, že Česi majú šťastie, že sudetských Nemcov na základe Benešovych dekrétov vyhnali.) Lidové noviny, 22. 7. 2006: Vyhnanie Nemcov vám závidím

Skryť Vypnúť reklamu

Vyhnanie kohokoľvek z domova a vyjadrenie obdivu nad týmto skutkom považujem za oveľa závažnejší spoločenský a politický prehrešok ako nazvanie Rákocziho vrahom! 

Keby Slota urážal akokoľvek a akúkoľvek inú ako maďarskú menšinu možno by si to u nás doma ale ani v EU nikto ,žiaľ, nevšimol...?

Blažej Pokorný

Blažej Pokorný

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tridsiatnik a skôr optimista. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPOLITIKASOCIÁLNE VECIVoľný časOSTATNÉ

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu