Je McDonald’s taký nezdravý, alebo taký drahý?

Pravidelné alebo aspoň časté stravovanie v reštaurácií McDonald’s nie je zdravé. Tak tento názor už určite všetci dobre poznáme. Viac menej sa s ním dá aj súhlasiť, čo si určite uvedomuje aj samotné marketingové oddelenie tejto spoločnosti, nakoľko neváha utrácať kopu peňazí za svoju reklamnú kampaň, v ktorej sa nás spotrebiteľov snaží presvedčiť o zdravosti svojich možno nie celkom najzdravších produktoch. Ale sú pre trh slovenského spotrebiteľa vôbec takéto aktivity zo strany spoločnosti  McDonald’s potrebné?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Veď pravda je taká, že deťom a mladým strava v McDonald’s chutí a tí nie sú zaťažení kalóriami a dennými doporučenými dávkami vitamínov a minerálov. Tak načo? Kvôli rodičom, ktorí vysvetľujú svojim ratolestiam o nástrahách nezdravej výživy číhajúcej z každej prevádzky tejto spoločnosti? Čo by ako výchovný prostriedok nebolo až také zlé. Ale vyplýva tento ich názor „viem čo jem“ priamo z ich presvedčenia uvedomelých spotrebiteľov? A nemôže byť tento ich názor aj tak trochu ekonomickým? Nie sú to náhodou tí istí rodičia, ktorí neváhajú potom svojim deťom, niekde v diskontnej predajni potravín za najnižšiu cenu, kúpiť napríklad chemickú továreň priamo vo fľaške, vždy čerstvú zeleninu a mäso. Ako minule pekne povedal jeden môj kamaráť, že “úsmev peknej predavačky prekoná aj vyššiu cenu.“ Tak si myslím, že možno by bolo zaujímavé, keby si taká spoločnosť McDonald’s z tohto výroku určite ponechala tie úsmevy pekných predavačiek a k tomu by ešte znížila aj cenu. Nebola by takáto kombinácia dostatočne lákavou ponukou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Autor textu: Michal Krekáč

(Blog Prvý pokus je určený novým autorom, ktorí chcú uverejniť len jeden článok, alebo sa chcú podľa reakcií naň rozhodnúť, či písať pravidelne.)

Prvý pokus

Prvý pokus

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  777
  •  | 
  • Páči sa:  14x

Ak chcete zverejniť svoj text na tomto blogu, pošlite nám ho e-mailom vo worde na adresu matus.paculik(at)smeonline.sk. Nezabudnite na predmet PRVÝ POKUS.Výber textov je v právomoci redakcie, ktorá má právo zmeniť autorom navrhnutý titulok. Väčšinu článkov zverejňujeme, ale vyhradzujeme si právo ktorýkoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu, najmä ak sa autor nepodpíše celým menom.Vždy uveďte aj vašu poštovú adresu a telefónne číslo. Tieto dva údaje nezverejníme, ale musíme ich mať k dispozícii kvôli overeniu identity alebo pre prípad, že sa váš článok rozhodneme honorovať.Ak meno a priezvisko priamo v článku nechcete uviesť, prosíme, napíšte nám dôvod. Za istých dôležitých okolností tieto údaje nepublikujeme, redakcia ich však vždy musí poznať.Zaradenie textu zväčša trvá niekoľko dní. Na tomto blogu nezverejňujeme poéziu ani prózu. Zoznam autorových rubrík:  Slovenské zdravotníctvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu