Keď ide o život – ide o všetko, ale teraz nie je správny čas!

Väčšina z nás len potichu sleduje boj zdravotníkov o lepšie finančné ohodnotenie.  Dotkne sa to hádam  len tých, ktorí v týchto dňoch nevyhnutne potrebujú lekára.  Nedá mi však, aj keď patrím k tej potichu sledujúcej skupine, aby som nezareagovala na celú situáciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Je nám všetkých jasné, keď ide o život, ide o všetko. Berieme to však akosi samozrejme. Tí ktorí naozaj denno-denne rozhodujú o zdraví a živote ľudí sú naozaj zdravotníci. Veď len malé zaváhanie, neúmyselná chyba a môže to mať zlé následky na celý život človeka, alebo príde človek o život.
Nepoznám zodpovednejšie a zároveň náročnejšie povolanie ako je zdravotník. Ten nemá nárok na žiadnu chybu.

Dá sa vôbec táto práca porovnať s prácou v parlamente, v poisťovníctve, v bankovníctve, v štátnych inštitúciách ... , kde sa priemerný plat pohybuje v iných číslach?!

Pokúsim sa trochu porovnať.

Čo sa stane ak urobí pracovník vo vyššie uvedených inštitúciách chybu? Nič také, čo by sa nedalo napraviť ďalším rozhodnutím, prípadne vydaním ďalšieho predpisu, stornom, dementovaním, a pod.

Prečo teda napr. poslanec, riaditeľ banky, prezident poisťovne má mať mzdu niekoľkonásobne vyššiu ako chirurg, ktorý vykonáva chirurgický zákrok aj niekoľko hodín pri operačnom stole?

Vieme teda rozlíšiť, čo je dôležité, kedy ide o život a čo má naozaj hodnotu?

Trpezlivosť našich zdravotníkov je naozaj veľká aj keď štrajk 2 mesiace pred voľbami nie je vhodne načasovaný.
Ten čas bol naozaj pri tvorbe štátneho rozpočtu na jeseň minulého roka.

Držím našim zdravotníkom palce, aby zmobilizovali všetky sily na jeseň 2006 a dosiahli mzdové ohodnotenie zodpovedajúce dôležitosti ich práce. 
Mám 20 rokov, ani jeden z mojich príbuzných nie je zdravotník. Život si vážim a nič cennejšie nemám a preto im touto formou vyjadrujem podporu.

Autor textu: Kristína Pružinská, študentka politológie, Trenčianska univerzita A.Dubčeka

(Blog Prvý pokus je určený novým autorom, ktorí chcú uverejniť len jeden článok, alebo sa chcú podľa reakcií naň rozhodnúť, či písať pravidelne.)

Prvý pokus

Prvý pokus

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  777
  •  | 
  • Páči sa:  14x

Ak chcete zverejniť svoj text na tomto blogu, pošlite nám ho e-mailom vo worde na adresu matus.paculik(at)smeonline.sk. Nezabudnite na predmet PRVÝ POKUS.Výber textov je v právomoci redakcie, ktorá má právo zmeniť autorom navrhnutý titulok. Väčšinu článkov zverejňujeme, ale vyhradzujeme si právo ktorýkoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu, najmä ak sa autor nepodpíše celým menom.Vždy uveďte aj vašu poštovú adresu a telefónne číslo. Tieto dva údaje nezverejníme, ale musíme ich mať k dispozícii kvôli overeniu identity alebo pre prípad, že sa váš článok rozhodneme honorovať.Ak meno a priezvisko priamo v článku nechcete uviesť, prosíme, napíšte nám dôvod. Za istých dôležitých okolností tieto údaje nepublikujeme, redakcia ich však vždy musí poznať.Zaradenie textu zväčša trvá niekoľko dní. Na tomto blogu nezverejňujeme poéziu ani prózu. Zoznam autorových rubrík:  Slovenské zdravotníctvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu